چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

۴۸ درصد بیماری های کلیوی از ناحیه دیابت است

انتشار: 7 سپتامبر 2013

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

۴۸ درصد بیماری های کلیوی از ناحیه دیابت است

 

hamayeshe shir2مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در همایش سلامتی، ارمغان شیر که روز پنج شنبه ۱۴ شهریور ماه سالجاری در مرکز همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار شد، گفت: ۴۸ درصد بیماری های کلیوی از ناحیه دیابت،۲۵ درصد از ناحیه فشارخون و ۲۷ درصد از آسیب های دیگر است که در این میان مصرف روزانه شیر تاثیر بسزایی در کاهش بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های کلیوی دارد.

محمدرضا طهماسبی تبلیغات نوشابه های گازدار را عاملی برای کاهش مصرف لبنیات دانست و ادامه داد: در صورت قرار دادن دندان یک انسان به مدت ۷ روز در داخل نوشابه های گازدار، حل شدن آن حتمی است و این مساله مضر بودن نوشابه های گازدار را ثابت می کند.

وی مصرف شیر به صورت روزانه را تاکید کرد و افزود: ۹۹درصد کلسیم مصرفی، وارد اسکلت و دندان می شود و شیر غذای بدون جایگزین است و کلسیم مصرفی روزانه از هیچ منبع دیگری غیر از شیر تامین نمی شود.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به افزایش ۱۰ برابری تعداد بیماران کلیوی در طول ۱۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت:  انجمن کلیوی زنجان در جهت کاهش بیماری های کلیوی اقدام به ساخت مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی نموده است.

محمدرضا طهماسبی پیشرفت مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی انجمن کلیوی زنجان را ۵۰ درصد برشمرد و تاکید کرد: امیدواریم با کمک های خیّرین و مردم نوعدوست، این مرکز تخصصی هر چه سریع تر به بهره برداری برسد تا در کاهش آلام بیماران نیازمند گام های محکم تری برداریم.

 

 

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.