جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

گزارش عملکرد انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان در رمضان ۱۳۹۲

انتشار: 12 آگوست 2013

گزارش عملکرد انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان

در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۲

 

 

برگزاری مراسم افطاری برای بیماران انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان

fetrانجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، شامگاه شنبه، ۵ مرداد ماه امسال، با هزینه اختصاصی خیرین، در تالار غزال زنجان اقدام به برگزاری ضیافت افطاری کرد.

گفتنی است یک هزار و ۲۰۰ بیمار کلیوی در سطح استان زنجان تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند و از این تعداد ۵۸۰ بیمار پیوند کلیه و ۳۲۰بیمار تحت مراقبت پیشگیری هستند.

شایان ذکر است بر اساس اعلام منابع موثق در سال ۹۰ افزایش بیماری کلیوی ناشی از دیابت و فشار خون ۱۰ درصد بود که این مهم در سال گذشته به ۱۵ درصد رسید و بنابر اعلام وزارت بهداشت و درمان امسال به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین بخش دیالیز بیماران کلیوی بیمارستان ولیعصر(عج) جدید التاسیس است و فضای جدیدی نیز برای بیماران دیالیزی بیمارستان شهید بهشتی در این بیمارستان در دست ساخت است و این بیماران به زودی در بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان تجمیع می شوند.

 

تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان فعال خانواده های بیماران کلیوی زنجان

در مراسم افطاری انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان که شامگاه روزشنبه، ۵ مرداد ماه سالجاری در تالار غزال زنجان برگزار شد، از دانش آموزان و دانشجویان فعال در عرصه های علمی، ورزشی، فرهنگی این انجمن با اهداء جوایزی تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است که از کارشناسان فعال و افتخاری این انجمن با اهداء لوح، تقدیر شد.

 

دیدار خیرین و مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان از بیماران دیالیزی

خیرین و مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، ۳۱ تیر و اول مرداد ماه امسال، در بیمارستان های ولیعصر (عج) و شهید بهشتی، از بیماران دیالیزی عیادت کردند.

هدف از این دیدار، آشنایی هر چه بیشتر با مشکلات بیماران کلیوی از جمله بیماران دیالیزی زنجان بود.

در این دیدار، محمد رضا طهماسبی، مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با تاکید بر این که بیماران کلیوی در هفته ۳ بار و به مدت ۴ ساعت در زیر دستگاه دیالیز، عمر خود را می گذرانند، تصریح کرد: ۳۰ الی ۴۰ درصد از بیماران دیالیزی می توانند پیوند کلیه انجام دهند و این در حالی است که با پیشگیری های لازم ۸۰ درصد افراد به مرحله دیالیز نمی رسند.

صغری منتخبی در این دیدار، اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم در زمینه بیماری ها را از اهداف کمیته بانوان انجمن کلیوی بیان کرد و گفت: کمیته بانوان انجمن کلیوی زنجان، پیشگیری را مهمتر از درمان می داند و با دیدار از بیماران و خانواده های آنان، درصدد رفع افسردگی از بیماران کلیوی است.

 

جمع آوری کمک های مردمی در شب های قدر

در شب های قدر ماه رمضان، اعضای کمیته بانوان و مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، با حضور در مسجد جامع، اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کردند.

گفتنی است که در این ایام، ۲۰ میلیون ریال، از طریق کمک های مردمی جمع آوری شد.

 

توزیع خواروبار در بین خانواده های بیماران کلیوی زنجان

انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در جهت رفاه حال بیماران در ایام ماه رمضان اقدام به توزیع خواروبار در میان بیماران کلیوی کرد.

اغلب بیماران دیالیزی و تعدادی از بیماران مراقبتی و پیوندی از کمک های معیشتی این انجمن بهره مند شدند.

گفتنی است اقلام خواروبار امسال انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان شامل: روغن، برنج، ماکارانی، قند و چای، زولبیا، مواد شوینده و بهداشتی و تن ماهی بود.

شایان ذکر است هزینه این اقلام  ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال شد.

 

دیدار از خانواده های بیماران انجمن کلیوی زنجان

اعضاء کمیته بانوان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به همراه مددکاران این انجمن، در روزهای ماه رمضان با حضور در جمع خانواده های بیماران کلیوی از آنان دیدار کردند.

گفتنی است هدف از این دیدارها آشنایی هر چه بیشتر از وضعیت مالی و معیشتی خانواده های بیماران بود.

همچنین این دیدارها در جهت دلجویی از بیماران کلیوی اعلام شد.

 

جمع آوری زکات فطره در روز عید فطر

انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، ۱۸ مرداد ماه امسال مصادف با روز عید فطر، با استقرار صندوق هایی در مساجد زنجان، اقدام به جمع آوری زکات فطره در میان مردم زنجان کرد.

شایان ذکر است این صندوق ها در ۵ مسجد زنجان که شامل: موسی الرضا، قائم آل محمد، چهل ستون، احمدیه و رسول اله بود، مستقر شدند. 

 

 

 

 

روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.