دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

گزارشی از روند ساخت پروژه تخصصی «آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی» انجمن کلیوی زنجان

انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

گزارشی از روند ساخت پروژه تخصصی «آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی» انجمن کلیوی زنجان
m.hیکی از بیماری های مخاطره آمیز با هزینه سنگین و عوارض جانبی که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، “بیماری کلیوی” است. افراد از زمان بروز این بیماری، باید به طور مرتب و مداوم تحت درمان یک روز در میان زیر دستگاه دیالیز قرار بگیرند و زمانی که دیگر هیچ دارویی جوابگوی آنها نباشد و در صورت واجد شرایط بودن، پیوند کلیه تنها راه باقیمانده برای ادامه حیات این بیماران است.
بسیاری از افراد جامعه از بیماری حاد کلیوی خود اطلاع ندارند در حالی که با یک هزینه کمتر و با انجام آزمایش ساده ادرار با نظر پزشک به راحتی می توانند مسیر زندگی خود را قبل از گرفتار شدن در چرخه دیالیز تغییر دهند.
انجمن خیریّه حمایت از بیماران کلیوی زنجان نیز در جهت پیشگیری از افزایش بیماری های کلیوی و با کمک های اختصاصی مردم خیر اندیش زنجان، پروژه تخصصی «آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی» را از سال۹۱ با کمک های اختصاصی خیّرین درحال ساخت دارد که همزمان تشکیل کمیته های ده گانه با پیشنهاد مهندس مهدی رستمخانی تشکیل شد و کمیته فنی و مهندسی نیز با کارگروه تخصصی در قالب این ده کمیته فعالیت خود را شروع کرد.
در همین راستا مهندس احد محمدی مدیرعامل شرکت مهندسی مشاورین اسوه، کل نقشه ها اعم از نقشه های معماری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و سازه را به صورت رایگان در اختیار این انجمن قرار دادند که پس از بررسی های کمیته فنی و مهندسی، توسط شهرداری و اداره کل مسکن و شهرسازی جهت اجرا به تایید رسید.
سپس طی مناقصه ای، شرکت عمران یادمان زنجان به مدیریت مهندس علی اصغر طارمی به عنوان پیمانکار این پروژه تخصصی انتخاب و پس از انعقاد قرارداد با این شرکت، عملیات ساختمانی در تاریخ۹۱/۰۳/۰۱ آغاز شد.
ابتدا ساختمان قدیمی که حدود ۱۵۰ مترمربع زیربنا داشت تخریب و عملیات گودبرداری در تاریخ ۹۱/۰۴/۱۲ شروع گردید.
حجم خاکبرداری این پروژه در حدود ۶۵۰۰ مترمکعب طی ۴۵ روز کار انجام شد و سفت کاری این بنا در تاریخ ۹۲/۰۴/۰۵ به پایان رسید.
این پروژه در ۵ طبقه و زیربنای ۴ هزار مترمربع احداث شده است که به تفکیک، زیرزمین ۱۰۰۰ مترمربع با ارتفاع ۶ متر و هر کدام از طبقات ۷۵۰ مترمربع با ارتفاع ۵/۴ متر احداث و مرحله سفت کاری تمام طبقات به اتمام رسیده است.
اما جهت استقرار بخش اداری انجمن در این پروژه، نازک کاری از طبقه همکف آغاز شد و ۷۵۰ مترمربع از طبقه همکف در دستور کار قرار گرفت و در تاریخ ۹۳/۰۴/۲۰ نازک کاری برای استقرار انجمن به اتمام رسید و دفتر انجمن برای ادامه فعالیت در محل جدید مستقر شد.
هزینه کلی تا پایان سفت کاری۱۲/۳۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و با احتساب آماده سازی بخش اداری و آموزشی همکف و قسمتی از نمای بیرونی ساختمان۱۷/۵۴۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال تا به امروز هزینه شده است.
کاربری های طبقات پروژه «آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی» پس از نشست های تخصصی درچند جلسه با اعضاء کمیته پزشکی انجمن، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، اعضاء کمیته فنی و تخصصی و مسئولان انجمن مرکزی و با رایزنی های مختلف با مراکز مرتبط با «کلیه» و با جمع بندی نظرات نهایی برای اجرای نقشه به شرح ذیل ابلاغ شد.
همکف پروژه: بخش اداری و سالن آموزشی و سالن کنفرانس تخصصی
طبقه اول: درمانگاه و کلینیک تخصصی نفرولوژی، ارولوژی، قلب، داخلی و تست ورزشی، دندانپزشکی، داروخانه، طب سوزنی با خدمات جانبی و اتاق های مشاوره و درمانگاه سرپایی
طبقه دوم: بخش دیالیز زنان و مردان با گنجایش ۳۰ تخت و خدمات جانبی و خوابگاه موقت بیماران
طبقه سوم: مرکز روزانه مشاوره سالمندان
زیرزمین پروژه: بخش های ویژه خدمات پاراکلینیکی، آزمایشگاه تخصصی، بخش سونوگرافی، رادیولوژی، سی تی اسکن، سنگ شکن و سالن ورزشی ایروبیک با خدمات جانبی.
امید است با استفاده بهینه از پتانسیل و ظرفیت ایجاد شده بتوانیم ضمن ارائه خدمات درمانی مطلوب به بیماران دیالیزی، شرایط لازم به منظور ایجاد چرخه اول آموزش و درمان در راستای حفظ سلامتی و کاهش بیماران دیالیزی در استان زنجان را با استمرار و حمایت همیشگی خیّرین گرانقدر فراهم آورده که برای تحقق این اهداف و سرعت عمل در تکمیل و تجهیز کاربری های مورد نظر، پروژه تخصصی فوق نیازمند بازدید و حمایت بیشتر خیّرین حامی سلامت می باشد.
گزارش از مهندس مجید حدیدیان مقدم مسئول کمیته فنی و مهندسی انجمن کلیوی زنجان

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.