سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

گردهمایی اعضای کمیته های ده گانه انجمن

انتشار: 2 ژوئن 2013

نمای در حال ساخت پروژه 13920312درگردهمایی اعضای کمیته های ده گانه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان عنوان شد :
انجمن کلیوی زنجان ۱۱۷۰ بیمار کلیوی را در سطح استان تحت پوشش قرار دارد

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در گردهمایی اعضای کمیته های ده گانه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان که ۱۰ خرداد ماه سالجاری با حضور نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، اعضای شو€€رای شهر ، اصحاب رسانه و جمعی از معتمدین در محل احداث ساختمان انجمن کلیوی زنجان برگزار شد ، با اشاره به افزایش ۱۰ برابری بیماران کلیوی نسبت به سال ۸۰ گفت : انجمن کلیوی زنجان ۱۱۷۰ بیمار کلیوی، دیالیزی و مراقبتی را در سطح استان تحت پوشش قرار دارد.

محمد رضا طهماسبی با اشاره به وجود ۳۲۰ بیمار تحت مراقبت و پیشگیری انجمن کلیوی زنجان افزود: ۵۸۰ بیمار کلیوی با کمک های مردمی بهبود یافته است.
وی با تاکید بر خارج شدن ۹۰۰ نفر بیمار از گردونه دیالیز، تصریح کرد: ۲۵۰ بیمار در ۵ مرکز شهرستان و ۲ مرکز شهر زنجان تحت دیالیز هستند.
مدیر انجمن کلیوی زنجان با اشاره به پیشرفت قابل چشمگیر ساختمان در حال احداث اولین مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی در یک سال، افزود: این مرکز برای بیماری های کلیوی، بیماری های زمینه ای، دیابت، فشار خون و خدمات سایر بیماری های خاص و مشاوره سالمندان است.
در ادامه این برنامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تایید اهداف پروژه و تاثیر گذاری آن بر کاهش بیماری و هزینه های جانبی آن ، آمادگی دانشگاه علوم پزشکی را در جهت تامین منابع علمی و تخصصی پس از بهره برداری اعلام کرد و شعار سازمان بهداشت در سال ۲۰۱۳ را «فشار خون را جدی بگیریم» عنوان کرد و گفت: فشار خون فاکتور خطری است که افراد بالای ۳۰ سال را تهدید می کند.
دکتر رحیم سروری افزایش بیماری های کلیوی را بار مهیب و تزاحم زایی بر جامعه و دولت دانست و افزود: یک هفتم تا یک دهم جمعیت کشور مبتلا به نوعی از بیماری کلیه هستند.
وی با تاکید بر نقش آموزش و پیشگیری در کاهش بیماری کلیوی تصریح کرد: ساخت این مرکز تخصصی می تواند در آموزش، پیشگیری و تحقیقاتی موثر بوده و بخشی از مشکلات را حل نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان بخش فن آوری را به مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی اضافه خواهد کرد.
دکتر رحیم سروری اختصاص ۸۰ درصد اعتبارات حوزه سلامت کشور را به فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و دیالیز برشمرد و گفت: این بیماری ها در نتیجه عدم توجه و تحرک در جامعه است.
وی ۹۰ درصد مردم جامعه را از شروع و ابتلاء خود به بیماری های کلیوی بی اطلاع دانست و عنوان کرد: مردم زمانی از بیماری خود مطلع می شوند که راهی برای پیشگیری وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مهار بیماری های سل، وبا و مالاریا را آسان دانست و تاکید کرد: بیماری های زیستی و بیماری های ناشی از پرخوری و عدم تحرک و استعمال مواد مخدر بر جامعه افزوده شده است.
دکتر سروری از کاهش ۳ درصدی بیماری های عفونی خبر داد و گفت: فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و دیالیز ۱۷ درصد افزایش داشته است.
وی بیماری های متابولیک ناشی از خوراک و زیست افراد را غیر قابل برگشت دانست و تصریح کرد: این بیماری ها می تواند افراد مولد را از چرخه تولید خارج کند و تامین خانواده نیز با مشکل مواجه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۱۲ درصد میزان ابتلا به بیماری های دیالیز را زنگ خطری برای جامعه یاد کرد و گفت: فرد مبتلا به بیماری دیالیزی نیاز به خدمات درمانی دارد که مبالغی بر دولت بار می شود و در کنار دولت باید چنین سامانه هایی به یاری بیماران بشتابد.

محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان این گردهمایی، بحث درمان را از دغدغه های جامعه دانست و گفت: برای پیشگیری، آموزش و تحقیق باید بیشتر از درمان هزینه شود و مجلس نیز ۵۰ هزار میلیارد ریال در اختیار بهداشت و درمان قرار داد.
وی تاکید کرد: مردم با همدلی می توانند در تحقق شعار حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی موثر بوده و ما نیز پیگیر رفع مشکلات آنان هستیم.

در این گردهمایی مهندس مجید حدیدیان مقدم رییس کمیته فنی و مهندسی انجمن کلیوی زنجان، گزارشی ازهزینه های انجام شده تا پایان مرحله بتن ریزی آخرین سقف مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی را ارائه داد و گفت: ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال هزینه تهیه نقشه پروژه، ۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال هزینه گودبرداری و اجرای فونداسیون، ۷۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال هزینه فونداسیون طبقه اول، ۱ میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریال هزینه خرید میلگرد (اهدائی) است.
وی هزینه خرید بتن (اهدایی و خرید) را ۴۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و هزینه داربست را ۳۳۸ میلیون ریال برشمرد و تاکید کرد: جمع کل هزینه ها ۱۱ میلیارد و ۲۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و برای ادامه عملیات ساختمانی تا بهره برداری کامل مبلغ افزون بر ۱۸ میلیارد ریال لازم می باشد .
در پایان پروژه در حال ساخت مورد بازدید حاظرین قرار گرفت .

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.