سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

گرانی داروها اشک بیماران کلیوی را درآورد

انتشار: 6 نوامبر 2013

گرانی داروها اشک بیماران کلیوی را درآورد

 

daruامروز هم مثل سایر روزها هر یک از بیماران نیازمند کلیوی با چشمانی اشکبار وارد انجمن می شوند و از گرانی داروها ابراز ناراحتی می کنند.

مدتی است که وعده هایی از سوی مسئولان مبنی بر کاهش قیمت داروهای بیماران خاص داده شده است ولی تاکنون نه تنها این قیمت ها شکسته نشده است بلکه قیمت داروها سر به فلک زده و بیماران را با شوک مواجه کرده است. 

یک بیمار پیوند کلیه که ۵۰ ساله به نظر می رسد هزینه های دارویی را سرسام آور عنوان کرد و گفت: ناراحتی های روحی نیز علاوه بر درد بیماری، زندگی بیماران را تهدید می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از ناحیه چشم نیز دچار درد و نارحتی هستم ولی به دلیل تنگناهای مالی از مراجعه به پزشک و درمان آن ناعلاج می باشم.

این بیمار کلیوی ادامه داد: در حال حاضر حتی توان پرداخت کرایه تاکسی خود را نیز ندارم.

وی گفت: سرپرست خانه ام نیز به دلیل عمل جراحی از کار کردن بازمانده و از تعمیر یخچال منزل نیز عاجز شده ایم و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان نیز بابت کرایه منزل باید پرداخت نماییم.

یک دختر جوان پیوندی نیز در حالی که اشک می ریخت و از گرانی دارو به تنگ آمده بود ادامه داد: هر روز ۶ عدد قرص مصرف می کنم و خرید دارویی ما به صورت دو ماهه است.

این بیمار تصریح کرد: ۲ ماه قبل هزینه دارویی من ۴۹هزارو ۲۳۲ تومان بود که امروز با مراجعه به داروخانه ۱۲۸هزارو ۶۶۰ تومان هزینه دارو داده ام.

ر.الف تاکید کرد: در دفترچه بیمه تامین اجتماعی، مبلغ سهم بیمار عدد صفرنوشته شده و ۱۲۸هزارو ۶۶۰ تومان به عنوان اختلاف درج می شود که در واقع آن را بیمار پرداخت می کند و معلوم نیست این مبلغ به جیب چه کسی واریز می شود.

این دختر جوان پیوندی که پدر پیر و از کارافتاده ای دارد تصریح کرد: با وجود داشتن تحصیلات عالیه، بیکار هستم و نمی دانم این مبلغ را از کجا تامین کنم.

وی که از شدت ناراحتی توان حرف زدن نداشت ادامه داد: معاونت غذا و داروی زنجان خواستار بالارفتن تعهد و تقبل هزینه های دارویی بیماران توسط بیمه شد.

ر. الف یادآور شد: بهتر است که یارانه دارو به حساب بیماران ریخته شود تا بتوانیم راحت تر با گرانی داروها مقابله کنیم.

گفتنی است این بیماران با وجود درد و بیماری برای تامین دارو و درمان خود  چندین بار مسیرهای مختلفی را طی می کنند تا بتوانند از طریقی هزینه های دارویی و درمانی خود را به حداقل برسانند ولی به جز مبلغی که از طریق انجمن بیماران کلیوی تامین می شود راه به جایی نمی برند.

همچنین باید گفت که عده ای از بیماران کلیوی که از خرید دارو ناتوان هستند، در صورت عدم مصرف دارو احتمال پس زدن کلیه در آنان وجود دارد.

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.