یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

بیماری های کلیوی در افزایش مشکلات مالی بیماران سهیم است

انتشار: 2 فوریه 2014

مددکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

بیماری های کلیوی در افزایش مشکلات مالی بیماران سهیم است

bimarekolyeمددکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان علت مشکلات مالی بیماران کلیوی و خانواده آنان را ریشه دار دانست و گفت: بیماری های کلیوی نیز در افزایش مشکلات مالی و محرومیت بیماران و خانواده آنان سهیم است.

لیدا بحری با اشاره به این که فعالیت های انجمن کلیوی زنجان در منطقه و در زمینه های آموزشی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی قابل تحسین است، افزود: مددکاران نیز از طریق انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با بیماران آشنا می شوند.

وی با اشاره به این که اغلب بیماران کلیوی و خانواده آنان از بیماری های کلیوی آگاهی ندارند، تاکید کرد: با افزایش سطح آگاهی مردم، از پیشرفت روزافزون بیماری های کلیوی جلوگیری می شود.

مسئول کمیته امداد و رفاه انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: تنها حسی که نسبت به بیماران کلیوی نیازمند ندارم دل سوزی و ترحّم است چرا که دلسوزی، بیماران را گوشه گیر و متکی به دیگران بار می آورد.

وی افزود: در رویارویی با بیماران کلیوی نیازمند، افکارم متوجه نهادهایی می شود که می توان از آن طریق بیماران محروم را کمک کرد.

مددکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان تشویق بیماران برای انجام امور روزمره و بازگرداندن آنان به جامعه را از وظایف یک مددکار عنوان کرد و ادامه داد: شناسایی امکانات خانواده بیماران، شناسایی اولویت ها، دادن اطلاعات صحیح در مورد بیماری و فعالیت های انجمن کلیوی و میزان کمک به آنها، آشنایی با توانایی خانواده بیماران و بی نیاز کردن آنان از کمک های دیگران از وظایف و اهداف مددکاران است.

مسئول کمیته امداد و رفاه انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان تصریح کرد: فعالیت در مرکز نگهداری معلولان ذهنی به مدت چند سال، مرا به سمت مددکاری تشویق کرد.

بحری داشتن توان مالی انجمن کلیوی را شرط اساسی حمایت از بیماران نیازمند کلیوی دانست و اظهار کرد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در حد توان به بیماران نیازمند و مستحق، کمک رسانی می کند.

وی خیّرین زنجانی را فعال و آگاه عنوان کرد و گفت: حضور مددکاران در کنار خیّرین زنجانی در شناسایی و کمک رسانی به بیماران محروم موثر است.

مددکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با اشاره به این که گوش دادن به حرف ها و درددل های بیماران، آلام آنان را کاهش می دهد ادامه داد: گوش دادن به صحبت های بیماران حتی اگر ناصحیح باشد، حسّ سبکی و خوش آیندی به بیماران می دهد و ذهن آنان را آرام می کند.

بحری فروشنده های کلیه را نیز نیازمند کمک و یاری دانست و تاکید کرد: فروشنده های کلیه به دلیل مشکلات مالی اقدام به فروش کلیه می کنند و امیدوارم که آنان از کانال های دیگری به جز فروش کلیه بتوانند مشکل مالی خود را حل کنند.

وی با اشاره به این که وضعیت اغلب بیماران از لحاظ مالی نامناسب است افزود: بیماری و مشکلات پس از آن، هزینه دارو و آزمایشات پی در پی و هزینه هایی که بیماری های کلیوی به دنبال دارد به ویژه هزینه های مسیر رفت و برگشت برای بیماران روستایی و شهرستان ها، در شکل گیری محرومیت آنان تاثیرگذار است.

مددکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به یک نمونه از بدترین وضعیت زندگی از خانواده یک بیمار کلیوی که تا به حال مشاهده کرده است اشاره کرد و گفت: در این خانواده پدر معتاد بوده و دارای ۳ فرزند بیمار است و خانواده بیمار برای حل مشکلات مالی، منزل مسکونی خود را فروخته ولی مشکلات این خانواده همچنان پابرجا است.

بحری نامناسب بودن وضعیت مالی بیماران کلیوی در تشدید بیماری آنان موثر دانست و افزود: کمک های خیّرین به بیماران کلیوی، آنان را از مرگ حتمی و یا مرگ تدریجی نجات می دهد.

وی تصریح کرد: ناآگاهی از وضعیت بدنی، کنترل نکردن فشار خون، عدم درمان به موقع و ناآشنایی به علائم بیماری های کلیوی، سلامت افراد جامعه را تهدید می کند.   

مسئول کمیته امداد و رفاه انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان آگاهی دادن به کارفرمایان در جهت جذب بیماران کلیوی را ضروری دانست و افزود: اغلب بیماران کلیوی بعد از درمان مانند همه افراد جامعه توان کار کردن را دارند.

بحری ادامه داد: بیماران کلیوی برای ادامه زندگی و تأمین نیازهای اولیه خود باید کار کنند و کارفرمایان باید در جذب بیمارانی که از طرف انجمن حمایت از بیماران کلیوی معرفی می شوند، همکاری کنند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.