دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

کمک‌های خیرین در کم کردن آلام و مشکلات بیماران کلیوی بسیار موثر است

انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

مدیر انجمن حمایت از کبیماران کلیوی در جمع عزاداران زنجانی

کمک‌های خیرین در کم کردن آلام و مشکلات بیماران کلیوی بسیار موثر است

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، طبق سنوات سال‌های قبل محمدرضا  طهماسبی مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان بنا به دعوت هیأت امنای مسجد جامع زنجان مصادف با شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) در نخستین شب احیا در جمع مومنین روزه‌دار سخنرانی کردند.

در ابتدا این مراسم، حاج احمد ضیایی مؤسس و عضو هیأت امنای انجمن و رئیس هیأت امنای مسجد جامع زنجان ضمن توصیه و تاکید بر کمک به انجمن بیماران کلیوی فعالیت این انجمن را یک ضرورت حیاتی در جامعه خواند.

در ادامه آقای طهماسبی پیرامون افزایش قابل توجه بیماران کلیوی در مقایسه با سال‌های گذشته و افزایش هزینه‌های جانبی آن توضیحاتی دادند، ایشان علت اصلی این افزایش را گرایش مردم به زندگی صنعتی و نادیده گرفتن ارکان اصلی سلامتی  و کم تحرکی، رژیم نامناسب غذایی و استرس‌های روزمره زندگی با مصرف دخانیت ذکر کرد و مصرف غذاهای پر چرب و پر نمک را با عوامل ذکر شده زمینه ساز اضافه وزن و بیماری دیابت و فشار خون دانست و هشدار داد که بیماری کلیه و بیماری‌‌های زمینه‌‌ای سلامتی افراد را مورد تهدید قرار داده و به صورت خاموش بدن را به سمت نارسائی کلیه‌ها سوق می‌دهد.

طهماسبی بیماری دیالز و پیوند کلیه را مشکلات همیشگی افراد بیمار و خانواده او خواند و هزینه‌ها و مشکلات زندگی و اجتماعی را دیگر مشکلات این بیماران خواند و افزود: در این میان همراهی خوب خیرین زنجانی با انجمن بیماران کلیوی در رفع مشکلات بیماران کلیوی تاثیر گذار بوده است.

وی تنها راه عبور و غلبه بر افزایش بیماری و مشکلات و هزینه‌های سرسام آور آن را تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی و پیشگیری و نهادینه کردن سبک زندگی سالم در خانواده ها ذکر کرد و راه اندازی پروژه آموزشی و پیشگیری و حمایتی در ساختمان انجمن از طریق کمک های خیریرن را جهت غربالگری بیماری کلیه و بیماریهای زمینه ای و درمان قطعی در مراحل اولیه را یک اقدام پیشگیرانه برای کاهش بیماری با پشتیبانی درمانی و خدماتی یک ضرورت در زمان حال دانست.

وی در پایان خواستار کمک بیشتر خیرین در راستای پیشبرد اهداف انسانی و حیاتی و رسیدن به چشم‌انداز روشن در مورد بیماران کلیوی شد.

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.