دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

وزیر بهداشت از مجهزترین بخش دیالیز خیرساز انجمن کلیوی زنجان بازدید کرد

انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

وزیر بهداشت از مجهزترین بخش دیالیز خیرساز انجمن کلیوی زنجان بازدید کرد

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان شامگاه روز سه شنبه ۱۰ مرداد ماه در بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجهزترین بخش دیالیز خیّرساز این انجمن گفت: هدف از ایجاد واحدهای مختلف در ساختمان انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، تجمیع خدمات این انجمن از لحاظ درمانی، آموزشی و اقدامات پیشگیرانه در یک مکان واحد است تا این امکانات برای بیماران به راحتی قابل دسترس باشد.

محمدرضا طهماسبی به کاربری های ساختمان انجمن کلیوی اشاره کرد و افزود: زیرزمین این ساختمان اختصاص به آزمایشگاه، طبقه همکف به درمانگاه و کلینیک های تخصصی، طبقه اول به بخش دیالیز، طبقه دوم به قسمت اداری و طبقه سوم نیز به سوئیت و خوابگاه اختصاص دارد.

وی در ادامه تعداد بیماران تحت پوشش انجمن کلیوی استان زنجان را ۱۶۵۰ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۱۲۵۰ بیمار با پیوند کلیه و اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی از چرخه دیالیز خارج شده اند و بیماران دیالیزی نیز در دو مرکز زنجان و شش مرکز شهرستان ها دیالیز می شوند.

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان متذکر شد: ۴۸ درصد بیماران دیالیزی و ۵۲ درصد پیوندی هستند و در حال حاضر تعداد ۳۶۰ بیمار دیالیزی دارای پرونده می باشند و این آمار نشان دهنده تلاش های انجمن کلیوی در کاهش این بیماری ها و کمک به انجام عمل پیوند توسط خیرین انجمن می باشد.

طهماسبی یادآور شد: با نشست های تخصصی کارشناسان تاسیسات و تجهیزات انجمن با کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و شرکت دیالیز تجهیز، بخش دیالیز این انجمن با بهترین استانداردهای جهانی راه اندازی شده و در این مسیر از همکاری های خیرخواهانه مهندس هوشنگ ادهمی و شرکت دیالیز تجهیز ایران بهره مند شدیم.

در این بازدید دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز بر تعامل، اعتماد متقابل و همکاری های همه جانبه انجمن و دانشگاه در زمینه های درمان، آموزش و اقدامات پیشگیرانه تصریح کرد.

وی انتخاب مرکز خیریه جهت راه اندازی بخش دیالیز را بهترین گزینه برای ارائه خدمات مطلوب عنوان کرد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.