دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

ورزش های همگانی از عوامل افزایش اعتماد به نفس در بیماران کلیوی است

انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۶

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان:

ورزش های همگانی از عوامل افزایش اعتماد به نفس در بیماران کلیوی است

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در نشست این انجمن با مدیرکل ورزش و جوانان گفت: ورزش های همگانی یکی از عوامل مهم در افزایش اعتماد به نفس و انزوای ناشی از بیماری است.

محمدرضا طهماسبی در این نشست که صبح روز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه و در تجلیل از ۴۰ نفر از بیماران خاص و فاتحان قله سهند برگزار شد، افزود: برای اولین بار بیماران کلیوی با همکاری هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء، معاونت فرهنگی شهرداری و تربیت بدنی توانستند قله سهند را در مرداد ماه سال جاری فتح کنند.

وی با تاکید بر این که بیماران کلیوی در فعالیت های ورزشی حضور چشمگیر دارند، تصریح کرد: بهروز سلیمی از بیماران پیوند کلیه توانسته است در ۵ دوره از مسابقات داخل کشور و ۴ دوره از مسابقات خارج از کشور و در رشته بدمینتون صاحب مدال های رنگین شود و فریدون عطرچی نیز در رشته تیراندازی دارای مقام های قهرمانی در سطح جهانی است.

در ادامه این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر این که وجدان مهم ترین شاخص ارزیابی مدیریتی است و نمی توان آن را تغییر داد، گفت: کسانی هستند که در حوزه مسئولیت بدون هیچ چشم داشتی در خدمت بیماران و پیشرفت آنان در زمینه های مختلف به ویژه ورزش هستند.

علی جوان یادآور شد: امروزه از ورزش به عنوان معجزه ورزشی یاد می شود و باید در هر شرایطی فعالیت های ورزشی جزو برنامه های روزمره همه مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به این که باید زمینه های تشویق برای حضور بیماران در عرصه های ورزشی فراهم شود، ادامه داد: درد بیماری برای بیماران کافی است و باید تلاش کنیم تا با برگزاری برنامه های سیاحتی و گرشگری و اعزام به مسابقات ورزشی بدون هیچ دغدغه ای، آلام بیماران را کاهش دهیم و آنان را برای حضور مثمرثمر در جامعه آماده کنیم و در  این راستا درکنار انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستیم.

در ادامه از بیماران خاص فاتحان قله سهند با اهداء لوح یادبودی تقدیر به عمل آمد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.