دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

وجود خیریه ها نشان از مشارکت مردم در امور خیر است

انتشار: 27 فوریه 2014

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان:

وجود خیریه ها نشان از مشارکت مردم در امور خیر است

emam-jomeنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: وجود خیریّه ها در زنجان نشان از حضور مردم برای یاری رساندن به نیازمندان است.

حجت الاسلام علی خاتمی روز پنجشنبه ۸ اسفند ماه امسال و در دیدار جمعی از مسئولان، اعضاء کمیته های ده گانه و هیئت امناء انجمن کلیوی زنجان افزود: ساخت پروژه تخصصی انجمن کلیوی زنجان امر خداپسندانه ای است که باید هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: خیریه ها در جریان کارهای یکدیگر قرار گیرند و از امکانات موجود به طور مشترک حداکثر استفاده را نمایند.

در این دیدار مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با ارائه گزارش پایان سال این انجمن گفت: انجمن کلیوی ایران به عنوان قدیمی ترین انجمن،۱۷۰ شعبه نمایندگی و ۷۰ هزار بیمار کلیوی در سراسر کشور دارد.

محمدرضا طهماسبی با اشاره به این که انجمن کلیوی زنجان ۱۲۶۱ بیمار کلیوی دارد، افزود: از این تعداد بیمار کلیوی ۵۸۰ نفر پیوندی، ۴۰۰ نفر تحت مراقبت و پیشگیری و ۲۸۰ بیمار دیالیزی هستند.

وی تاکید کرد: بیمارستان ایجرود یک اتاق را برای بخش دیالیز اختصاص داده است که با رایزنی های انجام شده قرار است دو دستگاه دیالیز از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه به بخش دیالیز این بیمارستان اختصاص یابد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان خاطر نشان کرد: بخش دیالیز و دفتر انجمن همه شهرستان های زنجان که دارای بیمارستانند، فعال هستند.

محمدرضا طهماسبی تاکید کرد: بیماران کلیوی با راه اندازی بخش پیوند در زنجان نیازی برای مراجعه به مرکز را نخواهند داشت.

وی ۱۸ بند رسالت انجمن کلیوی زنجان را تا پایان امسال انجام شده عنوان کرد و گفت: رسالت انجمن در مقابل مردم حفظ سلامتی بیماران، رفاه حال آنان و رفع نیازهای خانواده های آنان است.

مدیر انجمن کلیوی زنجان به آمار نزدیک پیوند و دیالیز اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی این انجمن با کمک کمیته های ده گانه از ورود ۴۰۰ نفر به چرخه دیالیز کاسته است.

محمدرضا طهماسبی به تفاهم نامه های منعقد شده با مراکز علمی اشاره کرد و ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه زنجان، دانشگاه زنجان، دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده الغدیر و آموزش و پرورش حس نوعدوستی در میان جوانان را افزایش داده و در پیشگیری از افزایش بیماری های کلیوی موثر است.

وی گفت: برنامه های زیر ساختی با هدف گذاری مشخص انجام شده و سایر خیریه ها نیز از آنها بهره برداری می کنند.

مدیر انجمن کلیوی زنجان ادامه داد: دریافت مجوز ساخت اولین باشگاه فرهنگی و ورزشی، ارسال تابلو جایگزین تاج گل مجالس، برگزاری جلسه شورای هماهنگی خیریه ها، ساخت اولین پروژه تخصصی انجمن کلیوی، امضاء تفاهم نامه با آموزش و پروش، تشکیل اولین جلسه روحانیون و اولین جلسه شورای شهر برای ساماندهی سرویس های بهداشتی در سطح شهر در جهت جلوگیری از احتباس ادراری از طرح های ارائه شده انجمن کلیوی زنجان است.

محمدرضا طهماسبی تاکید کرد: ۲۲ اسفند ماه و به مناسبت روز جهانی کلیه برنامه ای با عنوان «یاد یاران»    و با حضور بیماران، اعضاء، پیشکسوتان و به ویژه خیّرینی که به رحمت حق پیوسته اند، برگزار می شود.

عضو کمیته پزشکی انجمن کلیوی زنجان از دیگر سخنرانان این دیدار گفت: فرهنگ سازی در زمینه بیماری های کلیوی و افزایش سواد سلامت مردم ضروری است.

دکتر ایوب پزشکی فوق تخصص کلیه و عضو کمیته پزشکی انجمن کلیوی زنجان افزود: بیماری کلیوی سال ها بیمار را درگیر کرده که این مساله رسیدگی به درمان و خانواده را از او سلب می کند.

وی ادامه داد: با افزایش سرانه سلامت، سهم بیمار در پرداخت هزینه ها کم شده و بار درمان از دوش خیریه ها برداشته می شود و تامین اجتماعی و اشتغال بیمار و خانواده آنان بیشتر مورد توجه خیریه ها قرار می گیرد.  

در این دیدار مسئول کمیته بانوان انجمن کلیوی زنجان گفت: دیدگاه کمیته بانوان در راستای اصلاح شیوه زندگی است.

صغری منتخبی افزود: داشتن جامعه سالم در گرو داشتن مادران سالم است.

گفتنی است یونس بازرگان مسئول کمیته مالی و پشتیبانی، مهندس مجید حدیدیان مقدم مسئول کمیته فنی و مهندسی و اسماعیل رحمانی مشاور انجمن کلیوی زنجان از دیگر سخنرانان این دیدار بودند.        

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.