جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

هم اندیشی زنان کار آفرین

انتشار: 15 اکتبر 2019

انجمن زنان کارآفرین نقش واسط نهادهای مدنی

عضو هیات‌مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: یکی از وظایف مهم و ماموریت های ویژه نهادهای مدنی و سازمان های غیر دولتی ایفای نقش واسط میان مردم و دولت و بخش خصوصی و نهادهای عمومی است.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی استان زنجان: فخرالسادات محتشمی‌پور روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی زنان کارآفرین استان زنجان در سالن جلسات انجمن خیریه کلیوی زنجان ، اظهار داشت: کارآفرین واقعی و روحیه کارآفرینی، «نه» بلد نبوده و مانع را نمی‌شناسد و نه تنها معطل دولت نمی‌ماند بلکه با سرعت از دولت نیز پیشی گرفته و آن را پشت سر می‌گذارد و با وجود چنین کارآفرینانی دولت برای رقابت با آنان تلاش می‌کند.

وی افزود: به تفکیک مشاغل زنانه و مردانه به‌خصوص در بخش مدیریت، اعتقاد نداشته و باورمان این است که هر فردی در هر حوزه‌ای می‌تواند کارآفرین باشد.

وی تصریح کرد: البته دولت نباید به فکر رقابت باشد بلکه وظیفه دولت، تسهیل‌گری است.

عضو هیات‌مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با اشاره به تاریخچه تشکیل این انجمن، گفت: به منظور اشاعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه زنان ایرانی به همت تعدادی از زنان کارآفرین و صاحبان کسب و کار شکل یافته و در اسفند ۸۳ در وزارت کار و امور اجتماعی مطرح و در خرداد ۸۴ در وزارت کشور به ثبت رسید و آغاز به کار کرد.

محتشمی پور به اهداف انجمن زنان کارآفرین اشاره کرد و افزود : ترویج و توسعه کارآفرینی،کمک به بهبود و اصلاح سیاست های حمایتی از زنان کارآفرین ،کمک به ساماندهی فعالیت های مرتبط با کارآفرینی و کمک به ایجاد شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطی میان زنان کارآفرین در سطح ملی منطقه ای و جهانی و …از جمله اهداف انجمن زنان کارفرین است .

وی خاطرنشان کرد: انجمن زنان کارآفرین در قالب کار گروه ها و کمیته های صنعت و تجارت ،کشاورزی و محیط و زیست ،صنایع دستی و گردشگری ،آی تی ،کارآفرینی اجتماعی ،پژوهش، آموزش ،مشاوره مالی فعالیت های خود را تدوین و اجرا میکند.

وی افزود: آغاز به کار انجمن با شناسایی ۲۴۰ کارآفرین واقعی از سطح کشور بود که هرکدام در حرفه خود، اولین یا بهترین بودند و ۱۵۶ کارگاه آموزشی برای این گروه در کشور برگزار شد.

این مسئول ادامه داد: تا کنون پنج فیلم در رابطه با زندگی و کسب و کار زنان کارآفرین در حوزه‌های مختلف ساخته شده که یکی از این فیلم‌ها مربوط به استان زنجان است.

فخرالسادات محتشمی پور گفت:اهم فعالیت‌های انجمن در پنج حوزه شامل ترویج فرهنگ کارآفرینی، الگوسازی، شکل‌گیری و توسعه شبکه‌های ارتباطی، توسعه ظرفیت مدیریت اعضا و پژوهش و انتشارات است.

وی اظهار داشت: پیوند بین بخش خصوصی و دولتی، مهم‌ترین اتفاقی بود که با آغاز به کار این انجمن شکل گرفت.

گفتنی است :چالش‌ها و فرصت‌های کارآفرینی برای زنان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از زنان کارآفرین شرکت‌کننده به بیان فرصت‌ها و چالش‌های حرفه خود پرداختند.

در پایان این نشست نیز بانوان کارآفرین از بخش دیالیز انجمن خیریه کلیوی بازدید کردند
۱۷ مهر ۹۸


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.