دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

هزینه های بالای دارویی و درمانی، مانع از پیگیری درمان بیماری می شود

انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۲

روانشناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

هزینه های بالای دارویی و درمانی، مانع از پیگیری درمان بیماری می شود

fazeliروانشناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با اشاره به این که اغلب بیماران کلیوی از اقشار محروم جامعه می باشند، گفت: هزینه های بالای درمان مانع از پیگیری درمان بیماری شده و این امر باعث ایجاد مشکلات عدیده برای افراد جامعه می شود.

رقیه فاضلی مشکلات مالی برخی بیماران کلیوی را عاملی برای بر هم خوردن کانون خانواده ها عنوان کرد و افزود: پرداخت هزینه های دارویی و درمانی و نبود شغل برای بیماران سرپرست خانواده مشکلاتی را در خانواده آنان ایجاد می کند.

وی حضور بیماران و اعضای خانواده آنان را برای مشاوره ضروری دانست و تاکید کرد: به دلیل مشکلات روحی و روانی بیماران، که احتمال مختل شدن زندگی خانوادگی آنان را نیز به دنبال دارد مشاوره های پی در پی و طولانی را می طلبد.

فاضلی به تشکیل یک بار جلسه مشاوره هفتگی در انجمن کلیوی زنجان اشاره کرد و گفت: موضوع مشاوره بستگی به مشکلات بیماران در رابطه با خانواده، ازدواج و تحصیل آنان است.

روانشناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، اطلاع ناگهانی افراد از بیماری خود را ازعوامل  کاهش روحیه  آنان برشمرد و ادامه داد: برای افراد پذیرفتن بیماری مشکل است و به دلیل ناآگاهی دچار استرس و افسردگی شده و از کار، تحصیل و زندگی بازمی مانند.

فاضلی به مشکلات ازدواج دختران جوانی که دچار نارسایی کلیه می شوند اشاره کرد و افزود: این افراد بدون هیچ مشکلی می توانند تشکیل خانواده دهند و مانند سایر افراد سالم جامعه زندگی کنند.

وی با اشاره به برخورد نامناسب برخی افراد جامعه با بیماران کلیوی اضافه کرد: بیماران کلیوی با مصرف دارو می توانند بدون هیچ گونه مشکلی در کنار سایر افراد جامعه زندگی کنند.

روانشناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان حمایت خانواده ها از بیماران کلیوی را مهم دانست و تصریح کرد: همراهی خانواده بیماران باعث می شود تا بیمار علاوه بر درد بیماری سایر مشکلات را کمتر احساس کند.

فاضلی ایجاد زمینه شناسایی و غربالگری بیماران کلیوی توسط مسئولان جامعه را خواستار شد و افزود: کاهش هزینه های دارویی و درمانی بیماران کلیوی نیازمند، می تواند در تسکین دردهای بیماران موثر بوده و نقش مسئولان جامعه باید در این زمینه و در زمینه کمک ها ی مالی به بیماران پررنگ تر باشد.   

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.