سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

هزینه بالای دارو برای بیماران کلیوی نگران کننده است

انتشار: 19 اکتبر 2013

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان:

هزینه بالای دارو برای بیماران کلیوی نگران کننده است

 

khabarnegaranمدیر انجمن کلیوی استان زنجان گفت: علی‌رغم اعلام معاونت دارو و غذای وزارت بهداشت هنوز هم هزینه بالای دارو برای بیماران کلیوی نگران کننده است.

 محمدرضا طهماسبی روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه امسال در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: علی‌رغم اعلام معاونت دارو و غذای وزارت بهداشت مبنی بر پرداخت ۷۰۰ میلیارد تومان به مراکز بیمه که هزینه دارو به قیمت سال ۹۱ برگردد، این امر هنوز محقق نشده و داروها با اختلاف قیمت بسیار بالا به ویژه برای بیماران خاص ارائه می‌شود.

 وی افزود: در بخش بیماران کلیوی که این داروها تا سه برابر قیمت عرضه می‌شود و این در حالی است که عدم مصرف به موقع داروها برای بیماران کلیوی به معنای پس زدن کلیه پیوندی می‌باشد.

طهماسبی تصریح کرد: این درحالی است که با مشکل کمبود دارو مواجه نیستیم و صرفاً قیمت بالای دارو نگران کننده است.

 این مسئول با اشاره به آمار فعلی بیماران کلیوی استان، تأکید کرد: در حال حاضر ۱۲۱۴ بیمار کلیوی در استان تحت پوشش خدمات این انجمن قرار دارند که ۵۶۳ نفر تحت پیوند کلیه و ۳۳۵ نفر نیز تحت مراقبت پیشگیری می‎باشند.

طهماسبی با اشاره به آمار روزافزون بیماران کلیوی در کشور، خاطرنشان کرد: در سال ۹۰ افزایش این بیماری در کشور ۱۰ درصد، در سال ۹۱، ۱۵ درصد و در سال ۹۲، ۲۰ درصد پیش‌بینی شده است که لزوم آگاهی و اطلاع رسانی عمومی جهت رعایت مسائل مربوطه و درمان بیماری‎های زمینه‎ای در این زمینه بسیار ضروری است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: علاوه بر این که صنعتی شدن زندگی جوامع بشری عاملی مهم در ابتلاء به بیماری‎های کلیوی است، ۷۵ درصد بروز به این بیماری از ناحیه بیماری‎های دیابت و فشارخون می‎باشد.

این مسئول از تجمیع دو مرکز دیالیز شهر زنجان در بیمارستان ولی عصر(عج) خبر داد و گفت: این مرکز با گنجایش ۳۰ تخت دیالیز در ۳ شیفت کاری به بیماران ارائه خدمت خواهد کرد و با پیگیری‎های دانشگاه علوم پزشکی زنجان و انجام اولین پیوند کلیه در ۶ ماهه دوم سال‌جاری که در زنجان صورت خواهد گرفت مشکل بیماران این بخش از طریق خدمات استانی مرتفع خواهد شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.