یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

نشست مطبوعاتی مدیر انجمن بمناسبت روز جهانی کلیه

انتشار: 18 مارس 2013

نشست خبری 2 911210بنا به گزارش روابط عمومی محمد رضا طهماسبی مدیر انجمن بیماران کلیوی زنجان در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه مورخه ۱۰/۱۲/۹۱ با بیان اینکه روز جهانی کلیه و سایر مناسبت های مرتبط فرصتی است برای اطلاع رسانی بیشتر در خصوص فرهنگ سازی عمومی و جذب مشارکت های خیرین در جهت ارتقاء برنامه های انجمن .
خاطر نشان کرد اینکه صاحبان اصلی انجمن همه مردم هستند و برخی مثل اصحاب رسانه ای مسئولیت و تکلیف بیشتری در آگاهی سازی مردم داشته و نقش موثری در ارتباط انجمن با مردم و مسئولین ایفا می کنند.
طهماسبی با اشاره به قدمت تاسیس ۳۲ ساله انجمن مرکزی و داشتن ۱۶۳ شعبه در سطح کشوری و معرفی آن بعنوان انجمن از سوی وزارت کشور به افزایش ۲۰ درصدی حال حاضر بیماران کلیوی از ناحیه دیابت و فشارخون و سایر علت های آسیب رسان اشاره کرد و افزود در حال حاضر انجمن زنجان دارای ۱۱۰۰ بیمار کلیوی می باشد. که از این تعداد ۲۵۰ بیمار دیالیزی در ۷ مرکز زنجان و شهرستانها، ۲۹۲ بیمار تحت مراقبت پیشگیری، ۵۵۰ بیمار بهبود یافته پیوند کلیه دارای پرونده در انجمن زنجان بوده و در جهت راه اندازی مراکز دیالیز و تجهیز آن با دانشگاه علوم پزشکی همکاری و تعامل خوبی داشته است. مدیر انجمن متذکر شد که افزایش ۲۰ درصدی فعلی بیماری کلیه هزینه ها راسنگین تر و درمان را سخت تر و صدمات جسمی و روحی و مشکلات زندگی بیماران را بیشتر می کند . وی گفت این افزایش بیماری سلامتی جامعه را تهدید و هشداری است برای مردم و متولیان امر سلامت : وی با بیان هزینه ۱۳ برابری درمان درمقایسه با پیشگیری تنها راه اساسی کاهش بیماری را تدوین و اجرای برنامه های دقیق و موثر آموزشی و پیشگیری دانسته و ابراز امیدواری کرد که با وجود تشکیل کمیته پزشکی انجمن و استفاده از امکانات پیشرفته کلینیکی و پاراکلینیکی و بهره برداری مجتمع تخصصی آموزشی و پیشگیری در حال ساخت انجمن به تحقق اهداف در این راستا جامه عمل پوشاند.
ایشان در خاتمه: به برنامه های روز جهانی کلیه پرداخت و گفت که بمناسبت روز جهانی کلیه مقرر گردیده مراسمی با عنوان مهر باران ویژه بیماران برگزار و بازدیدی از پروژه در حال ساخت با حضور معاونت سیاسی امنیتی استانداری و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران کل مرتبط صورت گیرد. به همین مناسبت مدیریت و سایر اعضاء انجمن در گردهم آئی مدیران ورزشی سراسر کشرو در بوسهر و گردهم آئی مدیر عامل و مدیران انجمن های سراسر کشور با معاونین وزارت بهداشت و مسئولین عالیرتبه کشوری در ساختمان مرکزی در وزارت بهداشت در تهران و جلسه کمیته شهرستان در انجمن شهرستان ابهر شرکت خواهد کرد. و تهیه و توزیع رایگان سبد کالای پروتئینی نیز جزو برنامه های این مناسبت سال جدید خواهد بود.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.