سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

نخستین عمل پیوند کلیه در زنجان انجام می گیرد

انتشار: 28 جولای 2013

amale peyvandنخستین عمل پیوند کلیه در زنجان انجام می گیرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، گفت: نخستین عمل پیوند کلیه طی شش ماه نخست سال جاری در این استان انجام می گیرد.

دکتر رحیم سروری افزود: عمل پیوند کلیه از اقدامات مهم و آرزوی دیرینه مردم استان زنجان بود که این مهم با رایزنی های انجام گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق شد.

وی یادآور شد: با موافقت اصولی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نخستین عمل پیوند کلیه توسط متخصصان این استان محقق می شود که تحولی مهم را در درمان بیماران نیازمند، کاهش هزینه و اتلاف وقت به وجود می آورد.

سروری افزود: هم اکنون سه نفرولوژیست و ۲۷۰ بیمار دیالیزی در این استان، برخی از خدمات مورد نیاز را به صورت رایگان دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: از سال ۷۰ تاکنون تعداد ۵۹۰ نفر در استان پیوند کلیه شده اند که در سال گذشته تعداد ۳۴ نفر پیوندی و در سه ماهه اول نخست سالجاری نیز هفت نفر به مجموع بیماران پیوند کلیه استان افزوده شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: ۶۰ نفر در نوبت پیوند کلیه هستند که ۴۰درصد بیماران دیالیزی در صورت انجام بررسی های پزشکی، تخصصی و معرفی، پیوند کلیه می شوند.

سروری افزود: با راه اندازی بخش پیوند کلیه در استان نیاز بیماران استان های همجوار نیز بیش از گذشته برطرف خواهد شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.