یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

نبود فضای ورزشی از دغدغه های بیماران خاص است

انتشار: 28 سپتامبر 2013

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان:

نبود فضای ورزشی از دغدغه های بیماران خاص است

farajiرئیس هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان با اشاره به کمبودهای ورزشی بیماران خاص گفت: عمده مشکل این بیماران نبود فضای ورزشی مخصوص است و ورزشکاران عضو و غیرعضو این هیئت با توجه به مسایل و مشکلات خاص خود، نمی توانند به راحتی به ورزش و فعالیت جسمانی بپردازند.

محسن فرجی زنجانی بیماری های خاص را شامل بیماری های نارسایی مزمن کلیه، پیوند اعضا شامل (پیوند کلیه، قلب، ریه و کبد)، تالاسمی، هموفیلی، دیابتی، MS و سرطان دانست و ادامه داد: هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء در ابتدا تحت پوشش معاونت فرهنگی سازمان تربیت بدنی و سپس فدراسیون ورزش های همگانی تأسیس شد و پس از ٧ سال در چهاردهم اردیبهشت ماه سال ١٣٨۴ تحت نظر مرکز توسعه ورزش های همگانی و تفریحی سازمان تربیت بدنی به فدراسیون ورزشی آماتوری تحت عنوان «فدراسیون ورزش های بیماران خاص» تبدیل شد و هیئت ورزش بیماران خاص استان زنجان از سال ۱۳۸۸ به عضویت این فدراسیون درآمد.

وی ادامه داد: فدراسیون ورزش های بیماران خاص از اسفند ماه سال ۱۳۹۰ با ادغام در فدراسیون ناشنوایان به «فدراسیون ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء» تغییر نام داد و هیئت های ورزشی بیماران خاص استان ها نیز تحت عنوان «هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء» فعالیت می کنند.

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان، رشته های والیبال، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، فوتبال، فوتسال، پینگ پنگ، شطرنج، شنا، بدمینتون، دارت، پیاده روی سریع، تیراندازی و دوومیدانی را جزء رشته های ورزشی این هیئت نام برد و افزود: مسابقات در این رشته ها در رده آقایان و بانوان، همه ساله مطابق تقویم فدراسیون مربوطه برگزار می شود و ورزشکارن از هر ۳ سال یک بار در مسابقات المپیک آسیایی و از هر ۴ سال یک بار در مسابقات المپیک جهانی در رشته های فوق مسابقه می دهند.

فرجی زنجانی عناوین کسب شده توسط ورزشکاران پیوند اعضاء زنجان را در رده بانوان و آقایان، ۱۳ مدال طلا در رشته های شطرنج، بدمینتون، تیراندازی و دوومیدانی و۱۶مدال نقره در رشته های شطرنج، بدمینتون، تیراندازی، دوومیدانی و دارت برشمرد و تصریح کرد: کسب ۱۵ مدال برنز در رشته های  فوق و یک مدال برنز در رشته شنا و ۱ مدال طلای جهانی در تیراندازی، ۱ مدال نقره جهانی در بدمینتون (دوبل) و ۲ مدال برنز جهانی در بدمینتون از افتخارات ورزشکاران این هیئت است.

وی به تعداد ۴۰ نفر ورزشکار انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان اشاره کرد و افزود: ۱۰ نفر از ورزشکاران انجمن کلیوی را بانوان و ۳۰ نفر را آقایان تشکیل می دهد و بیماران انجمن کلیوی زنجان در رشته های شطرنج، شنا، تیراندازی، دوومیدانی، دارت، پینگ پونگ، تنیس، پیاده روی سریع و بدمینتون فعالیت دارند.

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان، با اشاره به مصوبه وزارت ورزش و امور جوانان به استفاده رایگان اعضای این هیئت از امکانات و تجهیزات ورزشی سایر هیئت ها،  تاکید کرد: تعامل هیئت های ورزشی استان با ورزشکاران عضو این هیئت، مناسب است ولی ورزشگاه اختصاصی برای بیماران خاص وجود ندارد.

فرجی زنجانی به تلاش این هیئت جهت شناسایی ورزشکاران برای تشکیل پرونده و صدور کارت اشاره کرد و گفت: برنامه اصلی این هیئت راه اندازی ورزش پایه از سنین پایین برای ورزشکاران و فرزندان اعضاء است تا بیماران خاص به جامعه ورزشی برگردند.

وی امکانات ورزشی بیماران خاص را استاندارد به معنی اخص ندانست و ادامه داد: پتانسیل لازم در جهت استانداردسازی امکانات موجود، دور از دسترس نیست و این امکانات در مراحل تخصصی تر پاسخگو نمی باشد.

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان، به احراز مقام چهارمی تیم پیوند اعضاء ایران در مسابقات جهانی افریقای جنوبی و کسب ۱۳مدال طلا، ۴ مدال نقره و یک مدال برنز اشاره کرد و گفت: در این مسایقات یک مدال برنز توسط بهروز سلیمی ورزشکار زنجانی در رشته  بدمیینتون کسب شد.

فرجی زنجانی به توانمندی ورزشکاران پیوند اعضاء زنجان تاکید کرد و افزود: ورزشکاران توانای زنجانی همانند بهروز سلیمی نمونه ای از هزاران ورزشکار ایرانی است که جایگاه ورزشکاران را در ایران و جهان نمایان ساخته است.

وی تاکید کرد: ورزشکاران می توانند با مراجعه به دفتر هیئت ورزش های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء زنجان، واقع در مجموعه ورزشی انقلاب و سالن شش هزار نفری، در رشته ورزشی دلخواه فعالیت کنند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.