جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

مهربانی آیه سبز خداجوئی ماست

انتشار: 14 ژانویه 2013

یونس بازرگانمهربانی را باید یاد گرفت و بر دیگران آموخت، تا همگان بدانند که هنوز زندگی زیباست ،زیباتر از آنچه که هست .اگر چشمهایت را باز کنی ،در این شهر کسانی را می بینی که عشق به انسانیت و حرمت را برای جان انسان را ارج می نهند و برای آن از هیچ کمکی دریغ نمی ورزند، این شهر با خیابانهای شلوغ و خانه های کوچش، هنوز انسانهای بزرگ را در خود جای داده است.کافی است چشم هایت را باز کنی و این بار به جای تماشا، نگاه کنی .نگاه کن انسانیت هنوز زنده است ،در همین جایی که ما هستیم ،مهندس یونس بازرگان از آن دسته انسانهایی است که دستان مهربانی دارد و چشمانی پر از عشق به انسانیت . او چند سالی است که برای قدم نهادن در وادی نوعدوستی به سراغ انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان آمد و در پی ریزی پایهای انجمن کمک های شایانی کرد .
وی از سال ۶۰ با بیماران کلیوی آشنا شد و از سال ۸۴ به طور مستمر در انجمن مشغول به فعالیت شد.
مهندس بازرگان به گذشته های نه چندان دور اشاره می کند، به دورانی که انجمن بیماران کلیوی استان در خانه های کوچک تحت تملک شهرداری با دو میز و صندلی فرسوده با تعداد محدود بیماران کلیوی کار خود را شروع کرد و جلسات هماهنگی برای خدمت به بیماران کلیوی پشت سرهم در آن ساختمان تشکیل شد
آن وقت کسی تصور نمی کرد جلسات پی در پی ، جذب اعضا و همین کمکهای ناچیز بتواند، انجمن را به یکی از موثرترین انجمنهای کشور تبدیل کند .
یونس بازرگان با فروتنی تمام خود را خادم کوچک معرفی می کند و می گوید: من عضو کوچکی از انجمن هستم و چنانچه خداوند، توفیق بدهد، در خدمت بیماران کلیوی خواهم بود،اگر چه در اینجا لازم می دانم از آقای طهماسبی (مدیر عامل انجمن) که از ابتدای تشکیل انجمن تاکنون زحمات بی دریغ کشیده اند تشکرکنم . وی مشارکتهای مردمی را بسیار خوب توصیف می کند و می افزاید : قبلا وضعیت بدین گونه نبود تا جایی که در بعضی مواقع به کسری بودجه بر می خوردیم،ولی در حال حاضر چه در استان زنجان و چه شهرهای اطراف و همچنین خارج از کشور کمکها و هدایایی تقدیم انجمن میشود ، به نظر بنده فعالیت های کمیته فرهنگی و روابط عمومی در پیشبرد جذب مشارکتهای مردمی و اهداف دیگر انجمن نقش موثر داشته اند.
مهندس یونس بازرگان با آن نگاه صمیمی ادامه می دهد : قبلا بیماری کلیوی جزء بیماری خاص محسوب می شد ولی اکنون چنین چیزی نیست این در حالی است که هزینه تهیه دارو خیلی گران است و بیماران برای درمان خود مجبورند هزینه زیادی پرداخت نمایند.
وی در پاسخ به این سوال که برای عضویت در این انجمن باید دارای چه وی‍ژگیهایی بود می گوید : اشنایی با بیماری کلیه ، دیالیز ‌، داشتن روحیه فداکاری و گذشتن از مال و جان برای عضویت در این انجمن کافی است ، حتی اهدا ماهیانه مبالغ اندک نیز می تواند این انجمن را در پیشبرد اهدافش کمک نماید.
چشمانت را خوب باز کن، انسانیت هنوز در شهر موح می زند، بیماری کلیه ، دیالیز ،‌پیوند که آخر خط زندگی نیست ،بلکه می تواند شروع دوباره زندگی با انسانهایی باشد که چشمانی صمیمی مهربان برای یاری دارند. انسانهایی چون مهندس یونس بازرگان که خود را خادمی کوچک برای انجمن معرفی می نمایند، آنها قدر لحظه های زندگی را می دانند،قدر نفس کشیدن ، با هم بودن و انسانیت را . و تو نیز می توانی …

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.