یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

مربیان بهداشت ناحیه دو زنجان با بیماری های کلیوی آشنا می شوند

انتشار: 23 ژانویه 2014

مربیان بهداشت ناحیه دو زنجان با بیماری های کلیوی آشنا می شوند

nahiyey1انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در راستای نهادینه کردن پیشگیری از افزایش روزافزون بیماری های کلیه در میان افراد جامعه، یک دوره آموزش مربیان بهداشت مدارس ناحیه دو زنجان در جهت آشنایی آنان با بیماری های کلیوی، برگزار کرد.

مشاور انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان صبح چهارشنبه ۲ بهمن ماه امسال در سالن بینش زنجان گفت: هدف از این کلاس های آموزشی شناسایی افرادی است که دارای علائم اولیه بیماری های کلیوی هستند تا از بروز خطرهای احتمالی جلوگیری شود.

گلزار باباخانی ادامه داد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در تلاش است تا مردم جامعه نسبت به علایم و نشانه های بیماری آگاهی پیدا کرده و در پیشگیری از این بیماری ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: دیابت، فشارخون، کم تحرکی، مصرف غذاهای غیر سنتی و اضطراب های روزانه از جمله عواملی هستند که بیماری های کلیه را افزایش می دهند.

در ادامه پزشک متخصص داخلی تاکید کرد: مصرف آب به میزان لازم از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می کند.

دکتر کشکولی افزود: نوشیدن آب سنگین، شیر و ماست در ایجاد سنگ کلیه نقشی ندارند.

وی در مورد نحوه مصرف صحیح قرص های کلسیم تاکید کرد: این قرص ها دو ساعت بعد از غذا مصرف می شود تا بهتر جذب بدن شود.

این متخصص داخلی با تاکید به مربیان بهداشت در مورد لزوم وزن کردن دانش آموزان مدارس، اظهار داشت: وزن کردن دانش آموزان امری ضروری است تا در صورت کاهش وزن غیر عادی دانش آموزان، نسبت به ارجاع آنان به پزشک اقدام شود.

گفتنی است این دوره از کلاس های آموزش مربیان بهداشت مدارس به همت انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان ومعاونت تربیت بدنی و بهداشتی آموزش و پرورش ناحیه دو برگزار شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.