یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

مراسم تجلیل از خیرین بانوان انجمن کلیوی و رونمایی از تاج گل۱۱اسفند۹۷

انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

محمدرضا طهماسبی، رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان، روز ۱۱ اسفندماه ۹۷، در آیین تجلیل از بانوان خیر استان زنجان و ویژه برنامه ولادت حضرت زهرا (س)، که در محل انجمن برگزار شد، گفت: ظرفیت ها و امکانات و امور خیری که در زنجان انجام می شود، بی نظیر بوده و‌ نمونه آن را در هیچ مرکز استان و حتی مرکز کشور نمیتوان دید.

وی با تقدیر از خیرین عنوان کرد: خیرین با کمک به افراد نیازمند، به خصوص افرادی که بیماری آنان را نیازمند کمک کرده است و حفظ آبروی آنان، گامی بزرگ در جهت بهبودی و تحمل شرایط سخت بیماری های کلیوی و افزایش امید به زندگی در آنان برمیدارند.

رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان اظهار کرد: بیماران دیالیزی شرایط سخت تری نسبت به دیگر بیماری ها دارند، به طوریکه باید مادام العمر، یک روز درمیان برای دیالیز مراجعه کرده و خون خود را تصفیه کنند که این زمان بخش اعظمی از عمر آنان را در برمی‌گیرد که این نوع زندگی هم شامل مخاطرات و هم شامل هزینه است لذا با حمایت های مادی و معنوی از این بیماران می توان بخشی از شرایط سخت را کاهش داد.

طهماسبی یادآور شد: ۱۸۵۰ بیمار دیالیزی در استان زنجان شناسایی و پس از تشکیل پرونده، در مرکز استان و ۶ مرکز شهرستان تحت درمان قرار گرفته اند که به کمک خیرین زنجانی ۱۴۵۰ بیمار از چرخه دیالیز خارج شده و تحت عمل پیوند قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به روایات اسلامی حیات بخشیدن و ایجاد زمینه ادامه حیات به یک انسان، همچون حیات بخشیدن به هزاران انسان است، افزود: بیماران دیالیزی همواره با مخاطرات و نیازهایی در زندگی همراه هستند که این نیاز تنها نیاز مادی نیست چرا که گاه افزاد از تمکن مالی نیز برخوردارند بلکه در کنار نیاز مادی بسیاری از نیازهای معنوی نیز مطرح است که این نیازها نیز در این انجمن شناسایی شده و تلاش می شود این نیازها نیز رفع شود اما برای رفع این نیازهای مادی و معنوی، انجمن نیازمند کمک خیرین است و طرح «حامی» نیز در همین راستا برنامه ریزی شده است که هر فردی با «حامی» شدن وحمایت از این بیماران در رفع بخشی از نیازهای آنان ایفای نقش می کند.

رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با تاکید بر اینکه بیماران دیالیزی نیاز به حمایت دارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، ۳۵۰ موسسه مردم نهاد در استان فعالیت دارند که هرکدام بخشی از نیازها و مشکلات جامعه را رفع می کنند. همچنین خانواده بزرگ و بخشنده ای در استان داریم، علاوه بر این، از نعمت بزرگ سلامتی برخورداریم که اگر در شکر از این سلامت نیز بخواهیم اقدام کنیم چه امری بهتر از کمک‌ به بیمارانی که برای سلامتی و بهبود، نیاز به کمک همنوعان خود دارند.

طهماسبی تصریح کرد: هم‌اکنون پیشرفته‌ترین بخش دیالیز کشور در استان زنجان و انجمن کلیوی استان، فعالیت دارد که این امر تنها به کمک خیرین زنجانی محقق شده است. اما در کنار این بخش، بیماران نیازمند به بخش آزمایشگاه و درمانگاه هستند که این بخش ها، پیش بینی و طراحی شده اند اما برای اجرا نیازمند کمک خیرین است.

وی با بیان اینکه این انجمن با برگزاری برنامه های آموزشی و پیشگیری متعدد، می کوشد تا در جهت پیش گیری هرچه بیشتر بیماری های کلیوی گام بردارد، عنوان کرد: کم تحرکی ناشی از دنیای صنعتی مشکل ساز اصلی بیماری های دیابت و فشار خون است که این دو بیماری ۸۰ درصد بیماری های کلیه را ناشی می شود. همچنین بیماری سنگ کلیه که در زنجان بسیار شایع است، بیماری خاموشی است که نیاز به توجه، آموزش و پیش گیری دارد.

«حامی»، طرحی حمایتی برای بیماران کلیوی

رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با تاکید بر اینکه بیماران دیالیزی نیاز به حمایت دارند، خاطرنشان کرد: طرح «حامی» می کوشد تا با کمک و حمایت خیرین و با رفع نیازهای مادی و معنوی بیماران کلیوی، به ویژه بیماران دیالیزی، گامی مهم در جهت کاهش مخاطرات و مشکلات این بیماران بردارد.


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.