یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

عملکرد انجمن کلیوی زنجان در کاهش بیماری ها قابل تقدیر است

انتشار: 11 نوامبر 2013

استاندار زنجان:

عملکرد انجمن کلیوی زنجان در کاهش بیماری ها قابل تقدیر است

ostandarاستاندار زنجان با اشاره به این که انجمن های خیریه می توانند با یاری مردم خیّر در رفع مشکلات درمانی و اجتماعی بیماران موثر باشند، گفت: فعالیت های انجمن کلیوی زنجان در زمینه های آموزشی و فرهنگ سازی در کاهش بیماری ها قابل تقدیر است.

مهندس انصاری صبح روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه امسال در دیدار اعضای انجمن کلیوی زنجان با وی، تاکید کرد: متولی اصلی درمان و تهیه تجهیزات درمانی دانشگاه های علوم پزشکی است.

استاندار زنجان افزود: این انجمن ها باید به یاری بیماران بشتابند تا بیماران غیر از درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی همچنین آمادگی خود را به عنوان شهروند زنجانی برای یاری این انجمن اعلام کرد.

در این دیدار مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، انجمن کلیوی ایران را به عنوان تنها انجمن ملی فراگیر کشوری دانست و گفت: این انجمن با تاریخچه ۳۳ ساله خود دارای ۱۶۸ شعبه نمایندگی  است.

محمدرضا طهماسبی به افزایش ۲۰ درصدی بیماران کلیوی از ناحیه فشار خون، دیابت و سایر آسیب ها اشاره کرد و افزود: تعداد ۷۰ هزار بیمار کلیوی در ایران شناسایی شده است.

وی تعامل بین انجمن کلیوی زنجان و دانشگاه علوم پزشکی را در زمینه های مختلف ضروری دانست و ادامه داد: این تعامل در جهت رفاه حال بیماران است و در این زمینه راه اندازی مراکز دیالیز شهرستان ها اولویت دارد.

طهماسبی، برنامه های زیرساختی فرهنگی و آموزشی انجمن را تاثیر گذار عنوان کرد و ادامه داد: این برنامه ها در کاهش بیماران دیالیزی نسبت به آمار کشوری موفق بوده است.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.