یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

شرکت مدیر انجمن در همایش مدیران انجمن با معاونین وزارت بهداشت

انتشار: 18 مارس 2013

گردهمایی انجمن ها با وزارت بهداشت 2 13911228به گزارش روابط عمومی آقای طهماسبی مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان بنا به دعوت قبلی در گردهم آئی مدیر عامل و مدیران انجمن های سراسر کشور با معاونین وزارت بهداشت و درمان و تعدادی از مدیران عالیرتبه کشوری و اساتید نفرولوژی که از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر روز پنجشنبه مورخ ۱۷/۱۲/۹۱ در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت بمناسبت روز جهانی کلیه تشکیل شده بود شرکت کرد . این گردهم آئی که با هدف دسترسی به راه حل های کاربردی برای جلوگیری از افزایش بیماری بمناسبت روز جهانی کلیه با شعار « جلو حمله به کلیه های خود را بگیریم» توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی و با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار گردیده بود. پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید با سخنرانی آقای دکتر محقق یکی از معاونین وزارت بهداشت و درمان شروع گردید. ایشان با اشاره به روز افزون بودن رشد بیماران کلیوی نسبت به متوسط جهانی و تحمیل هزینه های سنگین به نظام سلامت کشور و مردم و افزایش از کار افتادگی مهمترین علت های ابتلا به بیماری کلیه را عادت نادرست زندگی شهری ، افزایش چاقی و سیگار ذکرکرد، سخنرانی بعدی جناب سرهنگ مهماندار فرمانده پلیس راه کشور بود که در مورد عدم محدودیت برنامه ریزی آموزش جدید همگانی و استاندارد سازی در حوزه سلامت با همکاری همه دستگاهها و مردم صحبت کردند و ادامه زندگی با فقدان هر یک از اعضاء خانواده را بر اثر حوادث گوناگون برای بازماندگان ،سخت و طاقت فرسا دانست.
در ادامه دکتر نجفی زاده رئیس شبکه فراهم آوری اعضاء با اشاره به سوابق پیوند از مرگ مغزی در ایران و سایر کشورهای جهان و علت مرگ مغزی و فعالیت های انجام گرفته در گذشته جهت فرهنگ سازی ، خواستار همکاری بیشتر حوزه های فرهنگی وسایر مسئولین شدند.
-سپس آقای مهندس امیری مدیر کل واحد سلامت شهرداری تهران با اشاره به فعالیت فرهنگی و همکاری بین بخشی با وزارت بهداشت و موسسات خیریه با اعلام آمادگی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مردمی با همکاری انجمن کلیوی خواستار ارائه خدمات مشاوره ای با همکاری کانون پزشکان و کارشناسان امر بصورت منطقه ای در مساجد و مدارس با اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی شدند.
در ادامه آقای مصطفی قاسمی رئیس هیئت مدیره انجمن مرکز با اشاره به سابقه تاسیس انجمن و پرچمداری بی منت متولیان بعنوان انجمن ملی کشور، رسیدگی به مشکلات درمانی و اجتماعی بیماران کلیوی و هماهنگی سی و یک هزار پیوند کلیه ، وجود بیمارانی با کسب مقام اول جهانی را از افتخارات ماندگار انجمن دانست و به برنامه های پیش بینی شده برای کاهش بیماری در آینده مطالبی را بیان کرد.
-سخنران بعدی آقای دکتر سیم فروش رئیس قطب نفرولوژی کشور بود. که در خصوص افزایش پیوند از مرگ مغزی و موقعیت ممتاز ایران بعنوان ۱۰ کشور برجسته پیوند در دنیا صحبت کردند و ابتکار عمل جدید لاپاراسکپی اهداء کنندگان کلیه در ایران اشاره و آمادگی خود را جهت آموزش پزشکان نفرولوژ و تیم بیهوشی و پرستاری برای راه اندازی مراکز پیوند در استانها اعلام کردند و غلبه بر مشکلات بیماری را یک کار اجتماعی و تیمی ذکر کردند.
در این گردهم آئی آقای دکتر تارا فوق تخصص کلیه نیز پیرامون اهداف روز جهانی کلیه برای آگاه سازی بیشتر و توجه به کیفیت و سنجش کارهای انجام شده برای تشخیص ضعف و قوت ها صحبت کردند. و با اشاره به آسیب ۴۵ درصدی کلیه از ناحیه دیابت و ۲۰ درصدی از ناحیه فشارخون به اهمیت کنترل این دو بیماری تاکید کردند.
در خاتمه آقای دکتر نعمتی معاون بهداشت مدارس وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه مدرسه مکان مهمی برای دستیابی به اهداف و انتقال مسائل آموزشی و پیشگیری از سوی دانش آموزان به والدین را یکی از راههای موثر و مقرون به صرفه بویژه در گروههای سنی ۶ تا ۱۸ سال با همکاری مروجین بهداشتی در مدارس در سه بعد( آگاهی ،باور ، تغییر رفتار) ذکر کردند و در خلال صحبت های ایشان آقای طهماسبی مدیر انجمن استان زنجان پیشنهاد کردند که برنامه های مدون آموزشی و هشدارهای بهداشتی علائم و نشانه های بیماری کلیه و بیماریهای زمینه ای دیابت و فشارخون در کتب آموزشی مدارس ابتدائی و راهنمائی از مهر ماه سال آینده گنجانده شود. که وی ضمن استقبال و پذیرش چنین پیشنهاد مفیدی ، قول پیگیری و اجرایی نمودن پیشنهاد فوق را دادند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.