دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

شرکت اعضای کمیته بانوان انجمن کلیوی زنجان درطرح پایش ملی فشارخون ۲۰خرداد۹۸ سالن اجلاس انجمن کلیوی زنجان

انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

:red_circle:علت اصلی ۷۵درصد از بیماران کلیوی، فشارخون و دیابت است

رئیس انجمن کلیوی استان زنجان گفت :سال های سال است که انجمن کلیوی از بدو تاسیس با بیماری کلیه درگیر است وعلت اصلی ۷۵درصد از بیماران کلیوی بیماری از ناحیه فشارخون و دیابت است.

محمد رضا طهماسبی با اشاره به بیماری کلیوی افزود :عوامل خطر متعددی مانند سابقه بیماری کلیوی خانوادگی، دیابت، فشارخون، چاقی دوران کودکی، وزن کم هنگام تولد، سن بالا، اضافه وزن، مصرف مسکن‌ها،و… دارد اما شایع‌ترین علت‌ها بیماری دیابت و فشار خون بالا است.

وی تصریح کرد :خوشبختانه فرصتی شده است که در پایش ملی بسیج همگانی فشار خون دانشگاه علوم پزشکی، انجمن کلیوی هم در این طرح ملی با ایجاد پایگاه در ساختمان مرکزی انجمن شرکت کند تا بتوانیم در این امر تاثیر گذار خوبی برای جامعه هدف باشیم.

.
وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی افراد و پیشگیری از عوارض فشار خون در افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی اعلام کرد.

رئیس انجمن کلیوی استان زنجان خاطر نشان کرد: طرح ملی بسیج فشارخون از ۲۷اردیبهشت تا ۱۵تیرماه ادامه دارد که پایگاه انجمن کلیوی نیز همه روزه از ساعت ۹تا ۱۴و عصرها از ساعت ۱۶تا ۲۰ در مرکز انجمن کلیوی در خدمت همشهریان عزیز است .

محمد رضا طهماسبی با اشاره به فعالیت های انجمن کلیوی افزود : در طول سال های فعالیت، انجمن بیماران کلیوی با اعزام گروه های تخصصی از کارشناسان افتخاری حوزه انجمن و معاونت بهداشتی و حضور در مجامع عمومی از جمله ، نمایشگاه ها،نمازجمعه ،پایگاه های محرم و با ایجاد پایگاه سلامت اقدام به تست فشار خون و قند خون کرده است و هدف از این کار غربالگری بوده است که توانسته است افراد را شناسایی کند و با تشکیل پرونده مراقبتی از پیشرفت بیماری جلوگیری کند که یک اقدام خوب و تاثیر گذار برای حفظ سلامتی هموطنان است .
.:red_circle:@kidneyfoundationofzanjan


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.