سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

دستان دیالیز در انتظار دستگیری

انتشار: 22 دسامبر 2013

دستان دیالیز در انتظار دستگیری

dastane dializبیماری های کلیوی جان آدم ها را تهدید می کند و از هر ۵ نفر ایرانی ۱ نفر مبتلا به این بیماری است!

بیماری کلیوی خبر نمی دهد و بی رحمانه جسم آدم ها را تحت سلطه خود درمی آورد و زندگی آنان را غارت می کند.

جسم و جان آنها، در این درگیری مغلوب می شود و آدمی ناچار است تمام عمر خود را با این دشمن سرسخت هم خانه شود.

هر روز که می گذرد بر تعداد بیماران کلیوی افزوده می شود و بیماری از طریق ژنتیکی و غیرژنتیکی، کلیه ها را سخت شکست می دهد.

دیگر کاری نمی توان کرد و آدمی درمانده و پردرد، روح و جسم خود را می بازد.

دستان دیالیز، مجبور است با سوزن های درد، همراهی کند.

گاهی نیز کلیه انسانی، جایگزین کلیه های از کار افتاده دیگران می شود، اما دریغ که بیمار مجبور است تا انتهای عمر خود، قرص و دوا را خوراک خود سازد.

صحنه دردناک این درگیری، زمانی رخ می دهد که بیمار از قشر محروم جامعه برمی خیزد و توان مالی برای دوا و درمان خود را ندارد! در این میان، درد بیماری را فراموش کرده و تمام همّ و غمّ خود را معطوف هزینه های درمان می کند.

بیمار نیازمند کلیوی، با سیلی صورت خود را سرخ می کند و دوست ندارد دیگران از بیماری او آگاه شوند اما این بیماری موزیانه در جسم آنان نفوذ کرده و وقتی جایگاه خود را در جانشان تثبیت کرد، مقتدرانه «های و هوی» به پا کرده و همه را خبردار می کند.

در این میان کودکانی که با بیماری کلیوی متولد می شوند و هدیه تولدشان جز بیماری چیز دیگری نمی تواند باشد، پدر و مادرانشان را با غمی جانسوز همراه می کنند.

هزینه های درمان از همان ابتدا والدین را غافلگیر می کند و نداری و فقر نیز آنان را با شوک مواجه می سازد!

فائزه نیز از جمله کودکانی است که ۲ سال بیشتر ندارد و تولد او با تورم دست و پا همراه است. پدر و مادرش با پول کارگری زندگی را سپری می کنند و هزینه دوا و درمان او گذران زندگی را بر آنان مشکل کرده است!

این کودک روستایی، نه توان دیالیز را دارد و نه امکان پیوند کلیه! به ناچار باید خانواده او با تحمل هزینه های سنگین، راهی تهران شوند؛ چرا که زنجان امکانات لازم برای درمان بیماران دیالیزی زیر ۹ سال را ندارد.

پیوند کلیه فائزه، در ۵ سالگی او انجام می شود و تا آن لحظه باید این خانواده نیازمند، هزینه های سنگین درمانی او را پرداخت کند.

صحنه های دردناک نیازمندی انسان ها، قلب هر انسان نوعدوستی را تکان می دهد! کافیست از نزدیک درد انسان های دردمند را لمس کنیم تا ذهن خود را خالی از این صحنه ها نسازیم و به شکرانه سلامتی خویش، باری از مشکلات همنوعان خود را برداریم!

انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان نیز با هدف خیرخواهانه و به یاری همه خیّرین و مردم نوعدوست، به یاری بیماران دردمند می شتابد تا بتواند دردی از دردهای این بیماران را تسکین دهد اما هنوز دستان دیالیز بیماران کلیوی در انتظار یاری و دستگیری همه خوبان است تا مسیر زندگی را بر آنان هموار سازد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.