سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

خیرین و مسئولان در جهت ساخت مرکز تخصصی انجمن کلیوی زنجان، گام های محکم تری بردارند

انتشار: 16 جولای 2013

رئیس کمیته فنی و مهندسی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی انجمن کلیوی زنجان، شمالغرب کشور را تحت پوشش قرار می دهد

خیرین و مسئولان در جهت ساخت مرکز تخصصی انجمن کلیوی زنجان، گام های محکم تری بردارند

hadidianرئیس کمیته فنی و مهندسی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، نقش خیرین را در پیشبرد اولین مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی برای بیماران کلیوی، بیماری های زمینه ای فشار خون و دیابت و مشاوره سالمندان موثر دانست و گفت: این مرکز تخصصی، منطقه شمالغرب کشور را تحت پوشش قرار می دهد و با ساخت آن قدم های مثبتی در جهت بهبود حال بیماران کلیوی برداشته می شود.

مهندس مجید حدیدیان مقدم پیشرفت فیزیکی در زمینه سفت کاری این مرکز تخصصی را ۸۰ درصد برشمرد و تاکید کرد: در صورت تامین مالی از سوی خیرین و مسئولان استان، در طی ۹ ماه آتی این مرکز تخصصی به بهره برداری می رسد.

وی زیر بنای این مرکز تخصصی را ۴ هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: تنظیم صورتجلسه تحویل زمین به پیمانکار ۲۵ خرداد ماه سال ۹۱ انجام شد و قرار است این ساختمان در ۵ طبقه احداث شود.

رئیس کمیته فنی و مهندسی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، تجهیز کارگاه این پروژه را که شامل استقرار کانکس، احداث انباری، استراحتگاه کارگران، تجهیز و آماده سازی دفتر کارگاه، لوله کشی آب و برق است را از ۲۵ خرداد تا ۱۰ تیر ماه سال ۹۱ دانست و تصریح کرد: عملیات خاک برداری مرکز تخصصی انجمن کلیوی زنجان از ۱۲ تیر ماه تا ۳۱ مرداد ماه ۹۱ به طول انجامید و حجم این عملیات ۶۵۰۰ متر مکعب است.

حدیدیان مقدم اول شهریور سال گذشته را تاریخ شروع عملیات این ساختمان ذکر کرد و گفت: مقدار قالب بندی فونداسیون این پروژه ۸۵۰ متر مربع و حجم بتن مگر فونداسیون و حجم بتن ریزی آن به ترتیب ۹۵ و ۶۸۵ متر مکعب است.

وی میلگرد مصرف شده در ستون های زیر زمین و سقف زیر زمین این پروژه را به ترتیب ۳۵ و ۴۱ تن برشمرد و ادامه داد: حجم بتن ریزی ستون های زیرزمین و سقف آن نیز به ترتیب ۱۰۵ و ۲۷۰ متر مکعب است و داربست استفاده شده جهت کفراژ بندی سقف زیر زمین ۵ هزار متر مکعب می باشد که مدت اجرای کامل آن نیز ۴۵ روز به طول می انجامد.

رئیس کمیته فنی و مهندسی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، مقدار میلگرد مصرف شده در ستون ها و سقف طبقه همکف را ۲۳ و ۲۹ تن عنوان کرد و افزود: حجم بتن ریزی ستون ها و سقف طبقه هم کف، ۶۵ و ۱۷۵ متر مکعب می باشد.

حدیدیان مقدم حجم بتن ریزی ستون ها و سقف طبقه اول را ۶۵ و ۱۷۵ متر مکعب، طبقه دوم را ۵۸ و ۱۵۰ متر مکعب و طبقه سوم را نیز ۴۸ و ۱۴۲ متر مکعب دانست و تصریح کرد: مقدار میلگرد مصرف شده در ستون ها و سقف طبقه اول ۲۰ و ۲۹ تن، طبقه دوم ۱۸ و ۲۵ تن و طبقه سوم ۱۸ و ۲۵ تن است.

وی تعداد یونولیت مصرف شده در ۵ سقف را ۲۸۵۰ برگ دانست و تاکید کرد: اجرای سقف راه پله ها، راه پله های زیر زمین و عملیات سفت کاری ساختمان، از کارهای باقی مانده پروژه تخصصی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان است. رئیس کمیته فنی و مهندسی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، خیرین را مشوقانی برای گام نهادن در امر خیر عنوان کرد و گفت: به شکرانه سلامتی و داشتن عزت نفس، در حد توان، دستگیر بیماران باشیم.

حدیدیان مقدم هزینه های پیشگیری را یک دهم هزینه های درمان برشمرد و ادامه داد: بزرگان دین توصیه های موکد بر امر پیشگیری داشتند و برای تحقق این امر و در جهت ساخت این پروژه و بهبود احوال بیماران کلیوی، خیرین و مسئولان و مردم نوعدوست زنجان گام های محکم تری بردارند تا این پروژه به یاری خداوند هر چه سریع تر به اتمام برسد.

 

    

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.