جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

خیرین انجمن کلیوی زنجان از بیماران دیالیزی دلجویی کردند

انتشار: 23 جولای 2013

 

در ماه ضیافت الهی؛

خیرین انجمن کلیوی زنجان از بیماران دیالیزی دلجویی کردند

بیماران کلیوی از مشکلات اقتصادی رنج می برند

didar az bimarane dializiخیرین و مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، ۳۱ تیر و اول مرداد ماه امسال، در بیمارستان های ولیعصر (عج) و شهید بهشتی، از بیماران دیالیزی عیادت کردند.

مددکار اجتماعی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان هدف از حضور خود در این دیدار را آشنایی هر چه بیشتر با مشکلات بیماران کلیوی دانست و گفت: یک مددکار اجتماعی باید دردهای بیماران را حس کند تا بتواند آنان را یاری نماید.

لیدا بحری اهمیت دادن افراد جامعه به مساله سلامتی را مهم برشمرد و افزود: پیشگیری در جلوگیری از بروز بیماری ها، مهمتر از درمان است.

وی ادامه داد: هر یک از افراد جامعه می توانند با مبالغی ناچیز در کمک رسانی به بیماران نیازمند موثر باشند.

در این دیدار، یک جوان پیوندی که ۱۳ سال عمل پیوند کلیه انجام داده بود و در سن ۹ سالگی با دردهای دیالیز آشنایی داشت، تاکید کرد: دیالیز پایان زندگی نیست و برخی از افراد دیالیزی که هراس از عمل پیوند دارند، می توانند با این عمل درد سوزن های دیالیز و فشار خون را به فراموشی بسپارند.

رقیه فاضلی، روانشناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با  اشاره به این که این انجمن در هفته یکبار و به صورت رایگان خدمات مشاوره ای برای بیماران ارائه می دهد، تصریح کرد: با افزایش ۴ برابری قیمت داروها نسبت به سال قبل، همت هر چه بیشتر خیرین، مردم نوعدوست و مسئولان به ویژه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان را می طلبد تا تورم و مشکلات مالی نتواند در تامین معیشت بیماران اختلال ایجاد کند.

رئیس کمیته بانوان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان که در این ملاقات حضور داشت، دیدار از بیماران و دلجویی از آنان را، عملی خداپسندانه عنوان کرد و گفت: اغلب بیماران کلیوی به دلیل نداشتن پشتوانه مالی از سوء تغذیه رنج می برند و عدم رعایت مسائل بهداشتی نیز در پیشرفت بیماری آنان موثر است.

صغری منتخبی اطلاع رسانی به مردم را از اهداف کمیته بانوان انجمن کلیوی بیان کرد و افزود: کمیته بانوان انجمن کلیوی زنجان با برگزاری کارگاه های خیاطی، بافندگی و صنایع دستی برای بیماران کلیوی و خانواده های آنان درصدد رفع افسردگی از بیماران کلیوی است.

میترا اسماعیلی، مشاور حقوقی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در دیدار از بیماران دیالیزی با اشاره به این که مشاوره حقوقی رایگان از جمله خدمات این انجمن به بیماران کلیوی است، گفت: پیگیری مسائل حقوقی بیماران کلیوی با در نظر گرفتن شرایط مالی آنان، توسط این انجمن امکان پذیر است.

در این دیدار، محمد رضا طهماسبی، مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با تاکید بر این که بیماران کلیوی در هفته ۳ بار و به مدت ۴ ساعت در زیر دستگاه دیالیز، عمر خود را می گذرانند، تصریح کرد: ۳۰ الی ۴۰ درصد از بیماران دیالیزی می توانند پیوند کلیه انجام دهند و این در حالی است که با پیشگیری های لازم ۸۰ درصد افراد به مرحله دیالیز نمی رسند.

  

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.