جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

خلاصه عملکرد انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در هفته حمایت از بیماران کلیوی

انتشار: 5 دسامبر 2013

خلاصه عملکرد انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در هفته حمایت از بیماران کلیوی

 

kholasehدیدار اعضای انجمن کلیوی زنجان با استاندار، در آستانه هفته حمایت از بیماران کلیوی

اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان صبح روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه امسال و در آستانه هفته حمایت از بیماران کلیوی، با مهندس انصاری دیدار کردند.

استاندار زنجان گفت: انجمن های خیریه باید به یاری بیماران بشتابند تا بیماران غیر از درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی همچنین آمادگی خود را به عنوان شهروند زنجانی برای یاری این انجمن اعلام کرد.

مهندس انصاری با اشاره به این که انجمن های خیریه می توانند با یاری مردم خیّر در رفع مشکلات درمانی و اجتماعی بیماران موثر باشند، گفت: فعالیت های انجمن کلیوی زنجان در زمینه های آموزشی و فرهنگ سازی در کاهش بیماری ها قابل تقدیر است.

در این دیدار مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، انجمن کلیوی ایران را به عنوان تنها انجمن ملی فراگیر کشوری دانست و گفت: این انجمن با تاریخچه ۳۳ ساله خود دارای ۱۶۸ شعبه نمایندگی  است.

محمدرضا طهماسبی به افزایش ۲۰ درصدی بیماران کلیوی از ناحیه فشار خون، دیابت و سایر آسیب ها اشاره کرد و افزود: تعداد ۷۰ هزار بیمار کلیوی در ایران شناسایی شده است.

وی تعامل بین انجمن کلیوی زنجان و دانشگاه علوم پزشکی را در زمینه های مختلف ضروری دانست و ادامه داد: این تعامل در جهت رفاه حال بیماران است و در این زمینه راه اندازی مراکز دیالیز شهرستان ها اولویت دارد.

طهماسبی، برنامه های زیرساختی فرهنگی و آموزشی انجمن را تاثیر گذار عنوان کرد و ادامه داد: این برنامه ها در کاهش بیماران دیالیزی نسبت به آمار کشوری موفق بوده است.

۳هزار بسته اطلاعات فرهنگی و آموزشی انجمن کلیوی زنجان در ایام محرم توزیع شد

 انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در جهت فرهنگ سازی و افزایش سطح اطلاعات مردم در زمینه پیشگیری از بیماری های کلیوی، ۳ هزار بسته اطلاعات فرهنگی و آموزشی را در بین عموم مردم زنجان توزیع کرد.

گفتنی است این انجمن با همکاری تیم پزشکی و امدادرسانی هلال احمر زنجان و با استقرار ۳ پایگاه از ۱۹ لغایت ۲۵ آبان ماه امسال، اقدام به تست فشار خون، قند خون و مشاوره از عزاداران زنجانی در ایام محرم کرد.

متذکر می شود مردم خیّر زنجان در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، ۲۰میلیون تومان به بیماران کلیوی دردمند که عمر خود را با بیماری به سر می برند کمک کردند.

شایان ذکر است انجمن کلیوی زنجان قدردانی خود را از خانواده عصفوری، مدیر عامل حمایت از زندانیان و هیئت امناء مسجد جامع به جهت اختصاص این پایگاهها برای جمع آوری کمک های مردمی در ایام محرم، اعلام می دارد.

با برگزاری مسابقات ورزشی، بیماران کلیوی را به ورزش ترغیب کنیم

کمیته ورزش انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی، روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه امسال با هدف ترغیب بیماران کلیوی به ورزش، اقدام به برگزاری یک دوره مسابقات ورزشی در بین بیماران کلیوی استان کرد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان فعالیت های ورزشی را عامل مهمی در تداوم سلامتی بیماران دانست و گفت: حضور بیماران در عرصه های ورزشی، مسئولیت انجمن را در پیگیری مطالبات بیماران در زمینه ورزش دوچندان می کند.

محمدرضا طهماسبی ادامه داد: استقبال بیماران کلیوی از ورزش در افزایش امکانات ورزشی برای آنان تاثیر گذار است. 

وی افزود: این مسابقات در رشته های دارت، دو ۵۴۰ متر، بدمینتون و شطرنج در دو گروه بانوان و آقایان برگزار شد.

مسئول کمیته ورزش انجمن کلیوی زنجان ادامه داد: عنوان بیماری، استرس بیماران کلیوی را افزایش می دهد.

اسرافیل محمدی تاکید کرد: با انجام حرکات ورزشی، عمر انسان افزایش یافته و در سلامتی آنان  تاثیرگذار است.

وی برندگان این مسابقات را به شرح ذیل اعلام کرد:

در رشته دارت و در بخش بانوان گلزار باباخانی اول، عشرت قلی زاده دوم و مینا خالقی و کبری فقیهی مشترکا سوم شدند و در بخش آقایان مجید صحبت لو و ناصر بیات به ترتیب مقام اول و دوم این مسابقات را از آن خود کردند.

در رشته دو۵۴۰ متر، رباب صحبت لو و گیتی نصیری عنوان اول و دوم را کسب کردند و در بخش آقایان سلمان کاظمی و رضا بیات به ترتیب اول و دوم شدند.

بهروز سلیمی و نادر امیر اصلانی مقام اول و دوم بدمینتون را کسب کردند.

علی امیری و محمدرضا عبدی در رقابت های شطرنج به ترتیب اول و دوم شدند.

گفتنی است داوری این مسابقات را در بخش آقایان اصلاحی و جراحی به عهده داشتند و در بخش بانوان بهیه بابایی، لیلا اسلامی و فهیمه جزء مقدم به داوری پرداختند.

شایان ذکر است ۴ کاپ اخلاق که از سوی محسن محیطی تهیه شده بود به بهروز سلیمی، گلزار باباخانی، محمدرضا عبدی و رباب صحبت لو اهداء شد و قرار است برندگان این مسابقات به مشهد مقدس اعزام شوند.

عیادت مسئولان و اعضای انجمن کلیوی از بیماران دیالیزی زنجان در بیمارستان ولیعصر(ع)

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، ۳۰ آبان ماه سالجاری و در مراسم عیادت از بیماران دیالیزی، گفت: به دلیل قیمت بالای دارو، زندگی بر بیماران کلیوی سخت می گذرد و انجمن کلیوی زنجان نیز نمی تواند پاسخگو باشد.

محمدرضا طهماسبی در آخرین روز هفته حمایت از بیماران کلیوی و در بازدید از بخش همودیالیز بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان که با حضور مسئولان و جمعی از خیّرین صورت گرفت، اظهار کرد: بیماری کلیوی یکی از آسیب‎های اجتماعی است که بیماران این بخش نیاز به حمایت‏های مختلف در حوزه‎های درمان و حتی اجتماعی دارند.

وی تصریح کرد: دیالیز آن طور که باید در جامعه شناخته شده نیست و این درحالی است که وقتی فردی وارد این چرخه شد تا آخر عمر و هفته‎ای سه بار باید دیالیز شود که تقریباً ۳۰ درصد موفق به پیوند کلیه می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه عمده مشکل بیماران این بخش هزینه بالای دارو است، گفت: با توجه به روند صعودی ابتلا به بیماری کلیوی در سال‎های اخیر، توجه به اقدامات پیشگیری در این حوزه ضروری است تا افراد از معضلات و مشکلات بعدی این بیماری مصون باشند.

طهماسبی با بیان اینکه انجمن حمایت از بیماران کلیوی از سال ۵۹ پایه‎گذاری شده است، تاکید کرد: مسایل و مشکلات اجتماعی و معیشتی بیماران کلیوی بسیار بیشتر از مسایل درمانی آن‎ها است، لذا وجود یک انجمن که با منسجم کردن کمک‎های مالی از میزان تبعات این مسایل کم کند، ضروری است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، خاطرنشان کرد: این انجمن با ساماندهی کمک‎های مردمی و تامین آن بخش از فرانشیز بالای دارویی که در چارچوب کمک‎های دولتی نیست، می‎تواند کمک موثری به بیماران کلیوی باشد.

طهماسبی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد تخت‎های دیالیز در سطح استان کافی است، گفت: در حال حاضر تعداد تخت‎ها و دستگاه‎های همودیالیز در سطح استان کافی است.

همچنین سرپرستار بخش دیالیز بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان ادامه داد: بخش دیالیز این بیمارستان روزانه قادر به دیالیز ۷۵ نفر است.

هادی امامی گفت: دیالیز درمان نگهدارنده است تا بیمار کلیوی بتواند پیوند کند.

وی تصریح کرد: بیماران دیالیزی مابین ۱۰ تا ۸۰  سال سن دارند.

سرپرستار بخش دیالیز بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان تاکید کرد: دیابت و فشار خون از دلایل مهم ابتلا به بیماری های کلیوی است.

مسئول کمیته بانوان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان متذکر شد: مددکاران باید از لحاظ روحی، بیماران کلیوی را تقویت کنند.

صغری منتخبی ادامه داد: مردم باید شکرگزار سلامتی خود باشند و با هر طریق ممکن در کمک رسانی به بیمارانی که توان کار ندارند و از لحاظ مالی نیز با مشکل مواجه هستند، قدم بردارند.

روانشناس انجمن کلیوی زنجان نیز با شاره به بالا بودن قیمت داروها گفت: بیماران کلیوی اغلب از قشر محروم جامعه هستند که  توان پرداخت هزینه های گزاف دارو را ندارند و این امر باعث شده تا بیماران درمان را رها کرده و با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.

رقیه فاضلی ادامه داد: انجمن کلیوی زنجان تنها می تواند هزینه سهم بیمار را متقبل شود و مبلغ اختلاف دارو  که اغلب از ۱۴۰ هزار تومان به بالاست بر دوش بیماران سنگینی می کند.

وی گفت: از مردم نوعدوست عاجزانه تقاضا دارم که از نزدیک این بیماران را ببینند و آنان را در تحمل این هزینه ها یاری کنند.

همگام با خیّرین انجمن کلیوی زنجان و همسو در جهت کاهش آلام بیماران کلیوی

 عصر روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه امسال و به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی، مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و جمعی از اعضای این انجمن با حضور در منزل مهدی قلعه ای از بنیانگذاران انجمن کلیوی، از حمایت های مالی وی قدردانی کردند.

دیدار با دکتر هرمز بشارتی یکی از پیشکسوتان قلب و عروق زنجان و پزشک دیالیز تا سال ۸۵، از دیگر برنامه های این انجمن بود.

همچنین این اعضاء با حضور در منزل لیلا محمدی یکی از بیماران پیوندی این انجمن که از برادر خود پیوند کلیه شده بود، از حس نوعدوستی این خانواده نسبت به یکدیگر با اهداء لوح تقدیر شد.

گفتنی است دیدار از خانواده مرحوم داود خوشدل که اعضاء فرزند خود را پس از مرگ مغزی اهداء کردند و دلجویی از این خانواده از دیگر برنامه های این انجمن بود.

متذکر می شود در این دیدارها ضمن اهداء لوح، بر کاهش آلام بیماران از طریق کمک های مالی خیّرین تاکید شد.

خیرین قلبی به وسعت دنیا دارند

 به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی، روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه سالجاری، مدیر انجمن کلیوی زنجان به همراه جمعی از اعضاء  این انجمن با حضور در منزل حاجیه خانم اسلامی مراتب قدردانی خود را از اهداء یک باب آپارتمان از سوی ایشان به این انجمن اعلام داشت و افزود: خیرین قلبی به وسعت دنیا دارند.

در این دیدار محمدرضا طهماسبی، خیّرین و مردم نوعدوست زنجان را مشوقی برای حرکت این انجمن در جهت رفاه حال بیماران کلیوی دانست و گفت: خیّرین حامیان بیماران کلیوی هستند و در راستای افزایش روحیه و امید به زندگی بیماران، آنان را حمایت می کنند.

گفتنی است حاجیه خانم اسلامی یکی از خیرین زنجانی است که یک باب آپارتمان مسکونی را جهت بهره مندی بیماران کلیوی نیازمند به انجمن کلیوی زنجان اهداء کرد.

عملکرد انجمن کلیوی شهرستان های زنجان در هفته حمایت از بیماران کلیوی

در هفته حمایت از بیماران کلیوی، اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان های زنجان، با حضور در منازل بیماران، از آنان عیادت کردند.

همچنین دیدار امام جمعه ها، فرمانداران و سایر مسئولان به همراه اعضای انجمن های کلیوی، از بخش  دیالیز و عیادت از بیماران دیالیزی از دیگر برنامه های این انجمن ها بود.

گفتنی است اعضای انجمن کلیوی شهرستان های زنجان در دهه اول ماه محرم، با حضور در مساجد اقدام به ارایه گزارش عملکرد و فعالیت های این انجمن ها کرده و کمک های نقدی خیّرین شهرستان ها را جمع آوری کردند.

شایان ذکر است انجمن کلیوی شهرستان های زنجان با نصب پلاکارد و بنر در مناطق عمومی و میادین، هفته حمایت از بیماران کلیوی را گرامی داشتند.

حضور اعضای انجمن کلیوی شهرستان های زنجان در نماز جمعه و تبیین اهداف انجمن های کلیوی از سوی امام جمعه ها و ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه اول سال ۹۲ برای نمازگزاران از سوی اعضاء انجمن شهرستان ها، از اهمّ برنامه های انجمن شهرستان های زنجان در هفته حمایت از بیماران کلیوی بود.

یادآور می شود هفته حمایت از بیماران کلیوی ۲۳ لغایت ۳۰ آبان ماه امسال بود.

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.