دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

حمایت و برنامه ریزی مناسب نیاز اصلی بیماران کلیوی

انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

حمایت و برنامه ریزی مناسب نیاز اصلی بیماران کلیوی

طهماسبی مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به اتفاق مشاور امور بیماران در اولین جلسه کمیته بیماران خاص  استان با موضوع اولین جلسه کمیته بیماران خاص استان که به ریاست دکترمرادی معاون سیاسی اجتماعی استانداری و با حضور نمایندگان بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی  ،کمیته امداد ، انتقال خون  ، هلال احمر و معاونین دارو و درمان دانشگاه علوم پزشکی و با شرکت مدیران خیریه های حوزه سلامت درروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجلاس امام علی  (ع) استانداری تشکیل شده بود . شرکت کرد. در ابتداء جلسه دکتر زراعتچی  معاون درمان  دانشگاه  علوم پزشکی با اعلام  عضویت افتخاری خود در کمیته پزشکی انجمن کلیوی گزارش  مبسوطی از خدمات ارائه شده به بیماران دیالیز در تعامل با انجمن در سطح استان را ارائه داد . مدیر انجمن کلیوی نیز با اشاره به قدمت انجمن حمایت از بیماران کلیوی بعنوان  اولین خیریه حوزه سلامت با عنوان ملی گفت : بیماران دیالیزی را یکی از رنجورترین و پر هزینه ترین بیماری عصر  حاضر ذکر کرد . طهماسبی افزود که بخاطر کاهش مشکلات  و هزینه کردهای راه اندازی مراکز دیالیز  و دفاتر نمایندگی انجمن شهرستانها از اولویت انجمن در چند سال گذشته بوده و تمام شهرستانهای تابعه استان دارای مراکز دیالیز و دفاتر نمایندگی فعال انجمن می باشد . ایشان با ارائه خدمات حمایتی به نیاز های درمانی و معیشتی و سایر نیاز های زندگی و اجتماعی بیماران اصلی ترین رویکرد انجمن را با غربالگری وپیشگیری ذکر کرد و گفت در این راستا  
 1500 بیمار کلیوی ازکل ۱۸۵۰ بیمار تحت پوشش با حمایت مردمی و هماهنگی انجمن با پیوند و مراقبت از چرخه دیالیز خارج و به فعالیت اجتماعی برگشته اند .

 دبیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در ادامه گفت: این انجمن به عنوان اولین خیریه حوزه سلامت استان فعالیت خود را آغاز کرده وبا تکمیل کاربریهای آموزشی ، پژوهشی و درمانی در ساختمان مرکزی انجمن به یاری خدا و پشتیبانی خیرین  وبا فرهنگ سازی بیشتر، سبک زندگی سالم گسترش خواهد یافت .
محمد رضا طهماسبی افزود: هم اکنون این انجمن با توجه به خاص بودن بیماری دیالیز و وابستگی آنان به دستگاه، مراکز دیالیزی خود را در شهرستانهای استان افتتاح کرده چرا که پیش از این برای درمان به مرکز استان عزیمت می کردند که با پوشش کامل این مهم رفع شد.
وی اظهار داشت: این انجمن به دنبال آموزش و پیشگیری و کاهش شمار بیماران کلیوی است و افزایش مبتلایان بیماری های دیگری نظیر دیابت را نیز افزایش می دهد که هم اکنون بیماران انجمن در ساختمان پنج طبقه در بخش های مختلفی تحت درمان و غربالگری قرار دارند.
طهماسبی افزود: از یکهزار و ۸۵۰  بیمار کلیوی تحت پوشش استان یکهزار و ۵۰۰ نفر با پیوند و مراقبت از چرخه دیالیز خارج شدند که اقدام بزرگی محسوب می شود و بر این اساس بخش پیشگیری نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.