یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

حضور مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی

انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

حضور مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی بنا به دعوت قبلی، آقای طهماسبی رئیس انجمن بیماران کلیوی عصر روز یکشنبه بیستم خرداد‌ماه سال جاری برای ارائه گزارش عملکرد در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرد.

در این جلسه آقای طهماسبی با اشاره به تاریخچه انجمن کیلوی به عنوان نخستین خیریه حوزه سلامت با عنوان ملی تعداد بیماران کلیوی تحت پوشش در استان زنجان را یک هزار و ۸۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده یک هزار و ۴۰۰ نفر با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج شده اند که این موضوع از افتخارات عملکرد انجمن از کمک های خیرین زنجان است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر بیماران کلیوی از دهه ۸۰ بخاطر صنعتی شدن زندگی امروزی مردم تصریح کرد: در دوره های اخیر شاهد افزایش دیابت و فشار خون مواجه هستیم و این موضوع تمام گروه‌های سنی را در معرض خطر ابتلابه نارسایی کلیه قرار داده است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان افزود: تنها راه غلبه بر افزایش بیماری فرهنگسازی و نهادینه کردن سبک زندگی سالم از خانواده‌ها است و با توجه به امکانات و ظرفیت ایجاد شده در ساختمان مرکزی انجمن بیماران کلیوی مورد نظر به تفکیک طبقات این هدف قابل دسترس است.

طهماسبی با اشاره به استفاده از کمک‌‌های دولتی در کنار کمک‌های دیگر در راستای تسریع عملیاتی کردن برنامه‌های آموزشی و پیشگیری پیش بینی شده در حوزه های مختلف انجمن را به منظور پشتیبانی‌های کمیسیون برای تکمیل و تجهیز درمانگاه و کلینک های تخصصی طبقه اول و آزمایشگاه و خدمات پاراکیلینکی زیر زمین در جهت تسریع تقدیم اقای دکتر نوبخت رئیس کمسیون بهداشت و درمان کردند.

وی در خاتمه صحبت‌ها به کمبود و افزایش قیمت چند قلم از داروها از جمله راپامیون، پروگراف، مایفورتیک مورد استفاده بیماران پیوندی که نقش حیاتی برای این عزیزان دارد مطرح و تقاضای راه حل دستور و اقدام در این خصوص شد.

کلیدواژه ها:


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.