یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

حضور مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی در برنامه زنده آیدین

انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

حضور مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی در برنامه زنده آیدین

به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی، محمدرضا طهماسبی مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی و رئیس هیأت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا به‌اتفاق خانم باباخانی مشاور امور بیماران انجمن در برنامه قبل از افطاری آیدین شبکه اشراق در تاریخ ۲۲ خرداد مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان بنا به دعوت قبلی صداوسیما حضور پیدا کردند.

در ابتدا محمدرضا طهماسبی با اشاره به قدمت چندین ساله انجمن بیماران کلیوی به‌عنوان انجمن ملی با ۱۸۰ شعبه فعال در سراسر کشور اظهار کرد: انجمن زنجان نیز به‌عنوان نخستین خیریه حوزه سلامت در استان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی تعداد بیماران کلیوی دارای دیالیزی را یک هزار و ۸۱۰ نفر اعلام و خروج یک هزار و ۴۰۰ بیمار از چرخه دیالیز را یکی از افتخارات انجمن از طریق کمک‌های مردمی ذکر کرد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ضمن اشاره به سیر صعودی و گستردگی دامنه بیماری کلیه از دهه هشتاد تاکنون گفت: ۵۰ درصد بیماران دیالیزی پذیرش‌شده مربوط به روستاها بوده که به خاطر دسترسی به‌موقع به دیالیز مجبور به مهاجرت به شهرستان‌های دارای دیالیز شده‌اند و یا هفته‌ای سه بار با هزینه کرد سنگین با همراهی خانواده به مراکز دیالیزی شهری رفت‌وبرگشت دارند.

طهماسبی اولویت خدمات انجمن را از ابتدای فعالیت پیگیری و سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی مرکز دیالیز دفاتر انجمن شهرستان‌ها و راه‌یابی بیماران دیالیزی واجد شرایط به پیوند کلیه، پشتیبانی و حمایت مالی، درمانی و معیشتی و در کنار آن فعالیت‌های آموزشی، پیشگیری با برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های علمی تخصصی و برگزاری کلاس‌های آموزشی سبک زندگی سالم و حضور فرهنگی تبلیغاتی در نمایشگاه و مجامع عمومی ذکر کرد و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در سال جاری با آموزش‌وپرورش و معاونت بهداشتی استان به‌منظور فراگیر سازی در اقصی نقاط استان و همچنین تقاطع تحصیلی در آموزشگاه‌ها را نمونه‌ای از رویکرد انجمن به ارتقای فرهنگ سواد سلامتی در غربالگری و تشخیص و درمان اولیه در راستای کاهش بیماری دانست.

وی با تأکید بر اینکه باید قبول کنیم که همه انسان‌ها سالم متولدشده و بیماری‌های غیر واگیر ازجمله بیماری‌های زمینه‌ای دیابت و فشارخون ارمغان خود انسان در جامعه صنعتی است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی دارای امکانات و ظرفیت‌های بالای انسانی و تجهیزات بالقوه درمانی و آموزشی است و باید از بیماری محوری خارج و در تعامل با خیریه‌ها به سمت فرهنگ‌سازی و اقدامات آموزشی و پیشگیری که اولویت بر درمان بوده و با هزینه کمتری اتفاق می‌افتد، حرکت کرد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان به نهادینه کردن سبک زندگی سالم که همان زندگی اسلامی با پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب، پرنمک، شیرین و مصرف دخانیات که زمینه‌ساز بیماری‌های زمینه‌ای و نهایتاً حرکت خاموش برای نارسائی کلیه‌ها است، نیز اشاره کرد.

سپس خانم باباخانی کارشناس امور بیماران به خدمات در خصوص پرداخت فرانشیز هزینه‌های درمانی و آزمایش‌ها و پاداش پیوند کلیه، تهیه و تدوین سبد غذایی و همچنین تأمین هزینه‌های تحصیلی فرزندان بیمار و جهیزیه و وسایل موردنیاز زندگی توسط حامیان خیر با بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان روانشناسی و مددکاری توضیحاتی ارائه داد.

در خاتمه آقای طهماسبی رسالت اصلی انجمن را ایجاد رفاه نسبی بیماران و خانواده آنان و فراهم کردن یک زندگی بدون دغدغه بیماری و تلاش برای کاهش بیماری با شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی ذکر و آماده‌سازی کاربری‌های ساختمان مرکزی انجمن را در ۵ طبقه با کمک خیرین یک ظرفیت خوب و تأثیرگذار برای ارائه خدمات آموزشی و پیشگیری برای سه گروه کلان بیماران دیابت، فشارخون و کلیه برای سلامتی نسل‌های آینده دانست و از همشهریان خیر خواستار حمایت و همراهی بیشتر در تحقق و پیشبرد این اهداف متعالی شد.

کلیدواژه ها:


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.