سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

خیرین و بیماران کلیوی بر سر یک سفره افطاری

انتشار: 28 جولای 2013

خیرین و بیماران کلیوی بر سر یک سفره افطاری

SONY DSCمدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان، شامگاه شنبه ۵ مرداد ماه امسال، در مراسم افطاری که با حضور بیماران، خانواده های آنان، خیرین و مسئولان این انجمن برگزار شد، گفت: هزینه افطاری بیماران کلیوی از هزینه های انجمن نیست و هزینه اختصاصی آن توسط خیرین نوعدوست پرداخت می شود و حضور خیرین و بیماران بر سر سفره افطاری، نشان از همدلی خیرین با بیماران کلیوی است. 

محمدرضا طهماسبی با اشاره به این که یک هزارو ۲۰۰ بیمار کلیوی در سطح این استان دارای پرونده و تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند، افزود: از این تعداد ۵۸۰ بیمار پیوند کلیه و ۳۲۰بیمار تحت مراقبت پیشگیری هستند.

وی اظهارکرد: از یک هزارو ۲۰۰ بیمار کلیوی در استان،۲۶۰ بیمار دیالیزی، ۲۵۰ بیمار دیالیزی عفونی و ۱۰ بیماراز نوع دیالیز صفاقی هستند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: این تعداد از بیماران در هفت مرکز بیمارستانی در سطح استان زنجان تحت دیالیز قرار دارند.

وی ابرازکرد: بر اساس اعلام منابع موثق در سال ۹۰ افزایش بیماری کلیوی ناشی از دیابت و فشار خون ۱۰ درصد بود که این مهم در سال گذشته به ۱۵ درصد رسید و بنابر اعلام وزارت بهداشت و درمان امسال به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

طهماسبی متذکرشد: دو داروخانه فوریت های دارویی در استان فعال است و تاکنون نیز کمبود دارویی وجود نداشته است.

وی بیان کرد: دریافت مبلغ اضافه علاوه بر قیمت اصلی دارو از بیماران کلیوی و پیوندی با عنوان مابه التفاوت قابل توجیه نیست که باید این مهم بررسی شود.

طهماسبی تاکید کرد: بخش دیالیز بیماران کلیوی بیمارستان ولی عصر(عج) جدید التاسیس است و فضای جدیدی نیز برای بیماران دیالیزی بیمارستان شهید بهشتی در این بیمارستان در دست ساخت است و این بیماران به زودی در بیمارستان ولی عصر(عج) زنجان تجمیع می شوند.

به گفته وی اولین مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی کشور در زنجان از ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار شده است.

طهماسبی افزود: با شرط تداوم کمک های مردم به این انجمن طبق زمانبندی مشخص شده این مرکز تخصصی سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: این انجمن برای اولین بار در کشور این مجتمع را در راستای ارائه خدمات به بیماران کلیه، دیابت، فشار خون و مرکز مشاوره سالمندان احداث کرده است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: تاکنون در ساخت اولین مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی شمالغرب کشور ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که کل هزینه در نظر گرفته شده برای اتمام این مجتمع ۳۰ میلیارد ریال است.

در پایان این مراسم به بیماران کلیوی فعال در عرصه های علمی، ورزشی و فرهنگی و کارشناسان این انجمن جوایزی اهدا شد.

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.