دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

تکمیل هر چه سریع تر پروژه انجمن کلیوی زنجان، ضروری است

انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲

مدیر کل نظارت بر درمان کشور:

تکمیل هر چه سریع تر پروژه انجمن کلیوی زنجان، ضروری است

dr_sajad_razaviمدیر کل نظارت بر درمان کشور، با اشاره به این که بیماری های کلیوی در حال افزایش است، گفت: تکمیل هر چه سریع تر پروژه آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در کاهش بیماری های کلیوی و زمینه ای ضروری است.

دکتر سجاد رضوی پنجشنبه ۱۲ دی ماه امسال در بازدید از پروژه در حال ساخت انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان ابراز داشت: پروژه انجمن کلیوی زنجان برای اولین بار در کشور با هدف آموزش، پیشگیری و تحقیقاتی ساخته می شود.

وی ادامه داد: حمایت خیّرین شهر شور و شعور حسینی که پیشگام در امور خیر هستند، ساخت این پروژه را سرعت داده است.

مدیر کل نظارت بر درمان کشور تاکید کرد: وزارت بهداشت، حمایت های علمی از این پروژه می کند و در تجهیز درمانی آن در ارتباط با دیالیز بیماران، گام برمی دارد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت:  انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در حال ساخت پروژه تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی است که منطقه شمالغرب کشور را تحت پوشش قرار می دهد.

محمدرضا طهماسبی افزود: این پروژه در ۵ طبقه و در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده اکثر بیماران کلیوی به علت نا آشنائی به علائم و نشانه های اولیه بیماری کلیه و عدم درمان به موقع، گرفتار زندگی مشقت بار ماشینی دیالیز همراه با بحران های غیرقابل جبران درمانی، اقتصادی واجتماعی هستند.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان یادآور شد: مبلغ ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، برای تکمیل و تجهیز اداری، آموزشی و تحقیقاتی این پروژه لازم است.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.