یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

تاسیس دفتر نمایندگی انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی در زنجان

انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۷

دفتر نمایندگی انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی در زنجان تاسیس می شود .

در نشست بررسی مقدمات ایجاد این دفتر که به همت  انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان  برگزار شد . اعلام گردید پاییز امسال این مهم تحقق پیدا خواهد کرد .

در این جلسه همچنین اعلام شد : زنجان به جهت داشتن توانایی های خدمات پزشکی و وجود مراکز خیریه درمانی ، به عنوان پایلوت کشور در ایجاد مراکز استقرار درمانی انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی ایران در دیگر کشورها انتخاب می شود .

رئیس انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی ایران در این نشست در گزارشی از فعالیت این انجمن  گفت : با آغاز فعالیت این انجمن از سال ۱۳۹۰ اعزام پزشکان داوطلب برای ارائه خدمات درمانی رایگان در خارج از کشور بویژه کشور های محروم از عمده اهداف این انجمن است .

دکتر مسعود چینی گرزاده  همچنین ارتباط جامعه پزشکی با دیگر پزشکان دنیا و نیز آشنایی با بیماری های ناشناخته در دیگر کشور و ارتقاء سطح دانش پزشکی و مهمتر از همه تبلیغ توانایی های خدمات پزشکی جمهوری اسلامی برای جذب توریسم درمانی ، از دیگر اهداف انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی است .

وی خاطر نشان کرد با گسترش فعالیت انجمن جهانی پزشکان صلح و دستی ایران و حضور در دیگر کشورها نگاه مردم دنیا به ایران تغییر پیدا می کند و خوی انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران معرفی می شود .

رئیس انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی ایران ، ضمن اعلام اینکه ایران تاکنون به ۱۰کشور آفریقا و ۵ کشور آسیا تیم های پزشکی اعزام کرده است گفت : با وجود این ، هنوز حضور ایران در عرصه بین المللی بویژه در بخش پزشکی خالی است که باید تقویت شود .

دکتر چینی گرزاده افزود : امروزه در دنیا و کشور های پیشرفته و درحال توسعه ، اعزام گروهای پزشکی به دیگرکشور ها به عنوان دیپلماسی پزشکی مرسوم شده است و حضور ایران در چند کشور نشان داده است که آنها حتی کشورهای اروپایی به شدت به ارتباط با کشورمان علاقه مندند .

وی یاد آور شد سالانه میلیاردها دلار ، سازمان ملل به بهانه ارائه خدمات پزشکی با همکاری انجمن های پزشکاران صلح  و دوستی هزینه می کند و ایران باید از این فرصت برای انتقال داشته های پزشکی خود استفاده کند .

در این نشست رئیس نظام پزشکی استان زنجان هم از توانایی های خدمات درمانی وپزشکی استان خبرداد  و گفت : وجود مراکز متعدد خیریه بویژه درحوزه سلامت ، این استان  را به بهشت خیریه ایران معروف کرده است .

دکتر بابایی همچنین وجود ۲۰۰۰ نفر فعال جامعه پزشکی در این استان را ظرفیت خوبی برای ارتباطات بین المللی در حوزه درمان دانست و افزود : نظام پزشکی استان زنجان آمادگی کامل دارد با انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی همکاری نماید .

وی با اعلام اینکه دنیا تشنه عرضه داشته های ماست خاطر نشان کرد یک پزشک متعهد و پاکدست می تواند با عملکرد خود پرچم ایران را در جهان بالا ببرد .

دکتر میزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان هم در این نشست وجود ۲۳ درمانگاه هلال احمر در خارج از کشور را ظرفیت مناسب برای گسترش ارتباطات بین المللی پزشکان و انتقال دانش و خدمات درمانی جمهوری اسلامی دانست و اعلام کرد : هلال احمر آماده است با انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی به خوبی همکاری کند .

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان نیز که میزبان این نشست بود همکاری با انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی را به عنوان یک ارتباط منطقی بین دو تشکل خیریه حوزه سلامت را منشاء برکت و تحول در بخش خیریه های درمانی دانست .

آقای طهماسبی به امکانات موجود در این انجمن به عنوان مجهزترین مرکز چرخه کامل درمان کلیوی اشاره و تاکید کرد خیریه کلیوی زنجان آمادگی کامل دارد تا دفتر انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی در این انجمن مستقر شود .

در این جلسه دکترعبدالرضا اسماعیل زاده فوق تخصص سلول درمانی ، دکتر محمد مسعود وکیلی مشاور درمانی انجمن کلیوی ، دکتراسماعیلی ، متخصص ارولوژی ، دکتر گیتی کریم خانلویی مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زنجان ، خانم مریم غنیمتی مسئول اورژانس زنان بیمارستان آیت االله موسوی ، خانم زینب انصاری کارشناس امور خیریه های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ، رضا رحیم پور مشاور رسانه و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انجمن کلیوی استان زنجان و خانم فرزانه حسینیان رابط انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی در زنجان ، هر یک به ضرورت توجه به ارتباطات پزشکی در سطح بین الملل و جذب توریسم درمانی تاکید کردند

در پایان این جلسه رئیس انجمن جهانی پزشکان صلح و دوستی ایران به همراه چند تن از پزشکان حاضر در این نشست از بخش های مختلف مرکز و کلینیک تخصصی انجمن خیریه کلیوی زنجان بازدید کردند .

کلیدواژه ها: ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.