دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

بیمه‌های طرف قرارداد، جوابگوی بیماران نیستند

انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۲

رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

بیمه‌های طرف قرارداد، جوابگوی بیماران نیستند

isnaرییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، گفت: علی‌رغم اعلام دولت مبنی بر پرداخت ۷۰۰ میلیارد تومان برای جبران افزایش قیمت داروهای بیماران کلیوی، بیمه‎های طرف قرارداد، جوابگوی مراجعین این بخش نیستند.

محمدرضا طهماسبی در گفتگو با ایسنا زنجان اظهار کرد: بیماران کلیوی اعم از بیماران دیالیزی و پیوندی دارای دفترچه خاص درمانی هستند که بر اساس تفاهم‎نامه با وزارت بهداشت و بیمه تامین اجتماعی، خدمات این حوزه به صورت رایگان به آن‌ها ارایه می‌شود.

وی افزود: از بیمارانی که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستند نیز ۱۰ درصد خدمات دارویی و درمانی اخذ می‌شود و خدمات دیالیز نیز به صورت رایگان برای آن‎ها انجام می‌گیرد.

طهماسبی تصریح کرد: از امسال و با افزایش قیمت مواد اولیه دارویی، شاهد بالا رفتن قیمت داروها بودیم که بیمه‎ها این تفاوت قیمت را قبول نکرده و جواب‌گوی مراجعین نیستند و هزینه آن‎ها از بیماران اخذ می‌شود.

این مسوول تاکید کرد: این در حالی است که طبق اعلام وزارت بهداشت برای جبران این مابه‌التفاوت و افزایش قیمت ۷۰۰ میلیارد تومان محاسبه شده و به حساب بیمه‎ها واریز شده تا قیمت‎ها به مبلغ سال گذشته بازگردد.

وی افزود: با اعلام دولت در این خصوص از بیمه‎های طرف قرارداد پیگیر این مسئله شدیم، ولی تاکنون به نتیجه‎ای نرسیدیم و اختلاف قیمت‎ها همچنان باقی مانده است.

رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، گفت: با توجه به اینکه درآمد انجمن از محل کمک‎های خیرین تامین می‌شود و امکان درآمدزایی مستقل ندارد، لذا هم‌پای افزایش قیمت داروها نمی‎تواند درآمدهای خود را افزایش دهد و همین امر انجمن را در حمایت از بیماران برای تامین هزینه‏های دارویی با مشکل مواجه می‎کند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: این در حالی است که عدم مصرف به موقع دارو در بیماران کلیوی که عمل پیوند را انجام داده‎اند، موجب پس زدن کلیه پیوندی شده و در سایر بیماران نیز عوارض بیماری بیشتر می‌شود.

وی افزود: بسیاری از بیمارانی که در انتظار دریافت کلیه هستند، به علت افزایش قیمت دارو از عمل پیوند منصرف شده‎اند.

طهماسبی تصریح کرد: یک‌هزار و ۲۱۴ بیمار کلیوی در استان وجود دارد که از این تعداد ۲۶۰ نفر دیالیزی، ۳۴۰ نفر تحت مراقبت‎های پیشگیری، ۵۱۴ نفر پیوند کلیه و ۶۰ نفر در ردیف انتظار پیوند قرار دارند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.