سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

بیماران جامعه، مطالباتی از دستگاه های دولتی دارند

انتشار: 9 ژانویه 2014

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

بیماران جامعه، مطالباتی از دستگاه های دولتی دارند

4مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: بیماران جامعه مطالباتی به عنوان حقوق شهروندی از دستگاه های دولتی دارند که با تعامل و تفاهم بیشتر خیریه ها به عنوان نمایندگان مدافع حقوقی آنان شناسایی و به صورت جمعی از سازمان ها و نهادها مطالبه و پیگیری شود .

محمدرضا طهماسبی روز سه شنبه ۱۷ دی ماه امسال و در اولین جلسه شورای هماهنگی انجمن های خیریه زنجان که برای اولین بار و به همت انجمن کلیوی زنجان در محل دفتر این انجمن برگزار شد، ادامه داد: انجمن های خیریه زنجان دارای قدمت دیرینه بوده است و در میان مردم از اعتبار و اعتماد بیشتری برخوردار می باشند .

وی عنوان داشت: برای رسیدن به اهداف انجمن های خیریه، هم افزایی فعالیت ها و هم فکری میان آنها ضروری است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان تاکید کرد: این انجمن برای همه انجمن های خیریه در پروژه ، در دست ساخت آموزشی پیشگیری و تحقیقاتی و مشاوره سالمندان پس از بهره برداری اعلام آمادگی می نماید .

طهماسبی با اشاره به گرفتن مجوز باشگاه فرهنگی و ورزشی شفا گفت: این باشگاه برای همه بیماران خاص است اما در تحویل زمین آن فعلا با مشکل مواجه بئده و در حال پیگیری با سازمان های ذیربط هستیم .

وی خواستار ادامه این جلسات به صورت ماهیانه شد و تصریح کرد: تعامل و همکاری بیش از پیش خیریه ها در ساماندهی کمک های مردمی و افزایش اعتماد آنان تاثیر به سزایی دارد.

مدیر مجمع خیرین سلامت استان زنجان گفت: فعالیت های همه دستگاه های دولتی باید سلامت محور باشند.

محمدباقر آیت اللهی افزود: حقوق شهروندی موضوع گسترده ای است و اصلی ترین آن  حق حیات است که هیچ کس نمی تواند آن را از دیگری سلب نماید.

وی با اشاره به این که هدف از تجمیع انجمن های خیریه، ادغام آن ها نیست تاکید کرد: درآمدهای انجمن های خیریه در راستای حل مشکلات بیماران و نیازمندان صرف شود.

فتح اله صادقی از انجمن بهروان زنجان وجود دبیرخانه واحد برای انجمن های خیریه را ضروری عنوان کرد و گفت: دبیرخانه انجمن های خیریه یک بخش ارتباطی بین انجمن های خیریه با دستگاه های دولتی است.

فرح جمالی مدیر موسسه روزبه زنجان NGOها را زنجیر ارتباط مردم و دولت دانست و تاکید کرد: انجمن های خیریه دارای سهمیه هایی هستند که می توانند مطالبات مردم را احصاء کنند.

مدیر انجمن ام اس زنجان ادامه داد: انجمن های خیریه خانه دوم بیماران و دردمندان جامعه است.

احمد شکوریان با تاکید بر این که از انتقادات مفید باید بهره برداری کرد گفت: تجمیع انجمن های خیریه در یک مکان مشترک، هزینه ها را کاهش می دهد و کمک های مردمی و خیّرین برای بیماران و نیازمندان هزینه می شود.

در این جلسه مدیر موسسه خیریه امدادگران عاشورای زنجان، خیریه ها را برخاسته از نیازهای جامعه عنوان کرد و گفت: تجمیع انجمن های خیریه و وحدت رویه آن ها باعث افزایش تعامل در میان آنها می شود.

محمد محرمی تاکید کرد: رسالت انجمن های خیریه یکسان است ولی اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

مشاور بهداشت و درمان انجمن بیمارن کلیوی زنجان یادآور شد: انجمن های خیریه در مسیر اهدافی که به عنوان رویکرد داخلی آن انجمن محسوب می شود، حرکت می کنند.

اسماعیل رحمانی با اشاره به این که سازمان بهداشت جهانی هر ساله موضوعی را به عنوان شعار این سازمان انتخاب می کند افزود: جذب مشارکت های مردمی و دستگاه های دولتی برای حل معضلات، از اهداف سازمان بهداشت جهانی است.

وی عنوان کرد: انجمن های خیریه با ایجاد تفاهم نامه با دستگاه های دولتی و سایر نهادها، به ارائه خدمات به بیماران نیازمند بپردازد.

فرزانه عسگری مدیر کانون بیماران هموفیلی زنجان اظهار داشت: داشتن خوابگاه برای همه بیمارانی که از روستاها و شهرهای اطراف جهت درمان سرپایی مراجعه می کنند ضروری است.

مشاور برنامه ریزی و اقتصادی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: حرکت انجمن های خیریه در جهت کمک به بیماران و نیازمندان جامعه، متکی به کمک های مالی و مدیریت صحیح است.

رضا رجبیون مدیریت اجرایی مناسب را در پیشبرد اهداف انجمن های خیریه تاثیرگذار عنوان کرد و ادامه داد: در صورت مدیریت ناصحیح، مسیر حرکت انجمن های خیریه ناهموار می شود.

وی اظهار داشت: خیریه ها باید در زمینه مدیریت مالی و اجتماعی انجمن ها هم اندیشی داشته باشند.

عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان یادآور شد: داشتن سرویس های بهداشتی و ساماندهی سایر عوامل آسیب رسان به سلامت مردم در سطح شهر برای تامین سلامت افراد جامعه است و در پیشگیری از بیماری های کلیوی و سایر بیماری ها ضروری است

گفتنی است تنظیم آیین نامه داخلی برای مجموعه موسسات خیریه استان، تشکیل دبیرخانه واحد برای خیریه های استان، تداوم جلسات به صورت ماهیانه در عصر روزهای یکشنبه، تشکیل دومین جلسه در خیریه روزبه با دعوت انجمن کلیوی، دیدار با استاندار زنجان و تشکیل کارگروه برای پیش نویس آیین نامه داخلی و شرح وظایف از مصوبات این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مهدی قنبری موحد رئیس جامعه معلولان استان زنجان، مهدی رستم خانی، عباس ابدالی و عطاءاله تقی لو از مشاوران انجمن کلیوی زنجان نیز در این جلسه حضور داشتند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.