یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

بیماران، قهرمانان دردمند جامعه هستند

انتشار: 3 آگوست 2013

با وجود فقر و درد؛

بیماران، قهرمانان دردمند جامعه هستند

dializنان آور خانه باشی، اما سربار خانواده! چند بچه قد و نیم قد چشم به دستان پدر خانواده دارند، اما خوب می دانند که دستان پدر خالی است!

پدر نماد پشت گرمی و ستون خانواده است و زمانی که ستون خانه فرو ریزد دیگر زندگی زیر سقف آن نگران کننده می شود.

امیدها و آینده خانواده، پشت گرمی پدر را می طلبد، اما او شرمسار همسر و فرزندانش شده است!

مردی روستایی با قامتی خمیده است، علاوه بر این که با بیماری آسم دست و پنجه نرم می کند، بیماری کلیه نیز او را همراهی می کند و از تامین مایحتاج زندگی ناتوان است! حتی کرایه ماشین را نداشت تا بتواند خود را به بیمارستان برساند! اما به طریقی روانه بیمارستان برای علاج دردهای خود می شود.

حال در این گرمای تابستان تشنه باشی ولی خوردن آب در حکم سم برای جانت باشد!چرا که نوشیدن آب گوارا، تورم و تجمع سموم را در بدن به دنبال دارد.

هنوز غرور مردانه خود را در ظاهر حفظ می کند؛ سوزن های دیالیز، جای سالمی در دستان او باقی نگذاشته است؛ سال هاست که دستانش میزبان کبودی و تورم است.

هر هفته۳ روز و هر روز ۴ ساعت مهمان بیمارستان ها است و زمانی که از بیمارستان خلاص می شود، دیگر رمقی برایش باقی نمی ماند تا با کسب و کار و تلاش بتواند روزی خود را به دست آورد!

۳۱ سال بیشتر ندارد ولی ۴ سال است که با بیماری کلیه دست و پنجه نرم می کند.

یک پسر ۹ ساله دارد و همسرش به دلیل بیماری و مشکلات مالی او را تنها گذاشته است!

می گوید: در ابتدا گچ کار بودم ولی به دلیل بیماری، از کار کردن محروم شدم و در حال حاضر با پول یارانه و مبلغی که انجمن کلیوی زنجان به صورت ماهیانه می دهد، زندگی خود و فرزندم را می گذرانم.

با این که هنوز مامنی مستقل ندارد و هزینه های اجاره نشینی نیز بر دوش اوسنگینی می کند ولی برق امید در چشمانش موج می زند و با لحن مردانه خود ادامه می دهد: اگر نهادی بتواند هزینه خرید یک تاکسی را تقبل کند، یک سال پس از پیوند کلیه، به مسافرکشی می پردازم و از پس هزینه های زندگی و دوا و درمان خود برمی آیم.

اما او خوب می دانست که مسافرکشی هم برایش مضر است و دخل او توان مقابله با خرج و مخارج زندگی را نخواهد داشت.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، کمک های مالی این انجمن به بیماران را متکی به کمک های مردمی دانست و گفت: با تشکیل پرونده و تکمیل فرم شناسایی خانواده برای بیماران کلیوی و با اعلام نظر مددکار، نسبت به پرداخت هزینه های درمانی و داروئی و سایر نیازهای معیشتی بیماران اقدام می شود.

محمدرضا طهماسبی با اشاره به این که افزایش تعداد بیماران و هزینه های دارویی و درمان های اختصاصی، مانعی برای تامین صددرصدی درخواست های بیماران از سوی انجمن است، ادامه داد: این انجمن کمک های مردمی را به اقشار آسیب پذیر جامعه می رساند تا هزینه های درمانی، زندگی بیماران را تحت تاثیر قرار ندهد و مشکلات آنان را دو چندان نکند.

وی کمک های مالی مسئولان را در کاهش مشکلات بیماران موثر عنوان کرد و ادامه داد: مسئولان جامعه می توانند با کمک های مالی خود قدم های موثری برای دنیا و آخرت خود بردارند.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان از خیرین به عنوان کسانی که نسبت به مشکلات جامعه احساس تکلیف کرده و در برهه زمانی خاص دست یاری نیازمندان را می گیرند، یاد کرد و افزود: در صورت تعلل در امر پیشگیری، پیشرفت بیماری، جان انسان ها را با خطر مواجه کرده و مقابله با آن عزم همگانی را می طلبد.

محمدرضا طهماسبی تصریح کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان با استفاده از همیاری مردمی در مسیر کاهش بیماری های کلیوی و آلام اجتماعی آنان حرکت می کند.

اما آنچه که در ذهن تداعی می کند این است که بیماران جامعه، به ویژه بیماران کلیوی که تصویر آنان از زندگی، تنها دغدغه بیماری و تامین هزینه ها در این شرایط گرانی و تورم جامعه است، در کدام نقطه این جامعه قرار دارند؛ آنان که اغلب از قشر محروم جامعه هستند و هزینه های بیماری نیز علاوه بر سایر هزینه ها به صورت فورس ماژور بر آنان تحمیل می شود، چه میزان از ثروت های خدادادی کشورشان، در تسکین دردهای آنان موثر است!

به جرات می توان گفت که بیماران جامعه، قهرمانانی هستند که با وجود نداری، فقر و درد، دم برنمی آورند و آرام و بی صدا در رینگ مبارزه، بازی را به نفع خود به پایان می برند، در حالی که مدال این مسابقات گردن آویز کسانی می شود که با قراردادهای میلیاردی، هیچ نفعی را عاید جامعه نمی کنند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.