جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

برگزاری نخستین گردهمایی مدیران روابط عمومی هایی سراسر کشور زنجان ۱۱ مهر ۹۸

انتشار: 5 اکتبر 2019

رئیس هیئت مدیره انجمن کلیوی ایران خبر داد:

فعالیت ۲۰۳ انجمن حمایت از بیماران کلیوی در کشور

زنجان-رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، از فعالیت ۲۰۳ انجمن در این زمینه خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی استان زنجان ، علیرضا خباززاده ظهر پنج شنبه در نخستین گردهمایی یک‌روزه مدیران روابط‌عمومی انجمن‌های کلیوی کشور که به میزبانی زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه هفته حمایت از بیماران کلیوی را که مصادف با چهلمین سال فعالیت این انجمن در کشور است، به فال نیک می‌گیریم، افزود: آنچه که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است، جامعه هدف این انجمن است که در واقع سرمایه‌های آن به‌شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه یک از مهم‌ترین اهداف تشکیل این انجمن از سال ۵۹ تا به امروز، راحتی بیماران کلیوی در کشور بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه با راه‌اندازی انجمن‌های حمایت از بیماران کلیوی در استان‌ها، امروز شاهد این مهم هستیم که بیماران برای درمان و کاهش آلام خود فقط به تهران مراجعه نمی‌کنند، بلکه می‌توانند مشکلات خود را در انجمن‌های مستقر در استان‌ها مرتفع کنند.

خبازاده با یادآوری اینکه امروز با تلاش وافر همکاران، شاهد فعالیت ۲۰۳ انجمن حمایت از بیماران کلیوی در سراسر کشور هستیم که می‌تواند نویدبخش روزهای خوب برای بیماران کلیوی در کشور باشد، ادامه داد: یکی از اهداف مهمی که به واسطه راه‌اندازی این تعداد انجمن‌ در استان‌ها دنبال کردیم، این بود که هر بیماری که نیاز به پیوند کلیه دارد، بتواند در استان خود این عمل را انجام دهد.

رئیس هیئت مدیره انجمن بیماران کلیوی ایران با تاکید بر اینکه امروز تعامل بین جامعه پزشکی، انجمن کلیوی کشور و مسئولان به‌حد اعلاء رسیده و بیعتی با هم در راستای کاهش آلام بیماران کلیوی بسته‌ایم، اظهار کرد: یکپارچه‌سازی روابط‌عمومی‌ها و شفاف‌سازی و ارتباط مسئولان و نیز معرفی انجمن‌های استان را باید از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این گردهمایی عنوان کرد.

خباززاده با تاکید بر اینکه حفظ آبروی خیرین و انجمن‌ها از جمله مهم‌ترین وظایفی است که بر عهده مدیران مالی گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که همواره به رعایت آن تاکید داریم، بحث شفاف‌سازی در این انجمن است؛ چرا که معتقدیم مردم بزرگ‌ترین و ارزشمندتری سرمایه این انجمن به شمار می‌روند.بیماری کلیوی ارمغان جامعه مدرن صنعتی

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت ؛بیماری کلیوی ارمغان جامعه مدرن صنعتی است.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی استان زنجان؛محمدرضا طهماسبی در اولین گردهمایی مدیران روابط عمومی انجمن کلیوی کشور با اشاره به اینکه تک طبقات این انجمن از صفر تا صد توسط خیرین این حوزه ساخته شده است افزود : انجمن کلیوی کشور به عنوان انجمن ملی چهار دهه است که با قوت و با پشتیبانی خیرین این حوزه فعالیت می کند و به بیماران کلیوی در مسیر آموزش ، پیشگیری ، درمان خدمات می رساند و در این زمینه نتالیج خوبی گرفته است .

وی با اشاره به اینکه این انجمن بالغ بر ۲۰۰ شعبه در سطح کشور دارد ،ادامه داد: در جامعه مدرن و صنعتی امروزی ما با گسترش بیماری های فشار خون و دیابت مواجه هستیم که این بیماری ها مادر زادی نیستند و ارمغان جامعه صنعتی است و ما می توانیم با اطلاع رسانی و آگاه سازی در این زمینه ایجاد بسترهای لازم پیشگیری از افزایش این بیماری در جامعه جلوگیری کنیم .

مدیر عامل انجمن خیریه کلیوی افزود: آمار اصلی بیماران کلیوی شناخته شده نیست چرا که آمار اصلی آن در میان بیماران دیابتی و فشار خون نهفته است و بسیاری از این بیماران در جریان بیماری خود نیستند و مسیر اصلی بیماران این حوزه نیز مربوط به بیماران دیابت و فشار خون است.

وی با اشاره به اینکه بستر لازم را در این مجموعه فراهم کرده ایم ، افزود :از ۱۸۰۰ بیمار دارای پرونده در این انجمن ، با برنامه آموزشی پیشگیری و مراقبت توانستیم ۱۴۵۰ نفر را با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج کنیم

وی خاطر نشان کرد:تا کنون ۱۷۵۰ بیمار در این انجمن تشکیل پرونده داده اند که از این تعداد۳۶۰ نفر دیالیزی۷۴۰ نفر پیوند کلیه و۶۵۰نفر بیمار مراقبتی و۸۰نفرزیر۱۰ سال و۵ نفرکودک هستند.

طهماسبی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که یک شرایط حمایتی را ایجاد کنیم که غیر از دردبیماری رنج دیگری را متحمل نشوند،افزود: طی شش ماهه اول سال جاری در تمام مجامع مطرح شرکت داشته ایم و تست قند خون و فشار خون گرفته ایم و در این مدت توانستیم ۲۲۵ نفر با فشار خون بالا و ۲۵۰ نفر با قند خون بالا را شناسایی کنیم و به مراکز درمانی آنها را ارجاع بدهیم .

وی یاد آور شد : این انجمن با بخش های متفاوت آموزشی، پیشگیری تحقیقاتی و هست و کلینیک و مهمان سرای انجمن با ظرفیت ۱۲ سوئیت که کلیه خدمات درمان بیماران در این مکان تجمع شده که ابان ماه سالجاری افتتاح خواهد شد که کلینیک برای غربالگری و تشخیص اولیه و درمان اولیه است .

وی افزود :اگر فعالیت ما برای مردم شفاف و درست و هدفمند اجرا شود مردم با آگاه میشوند و این همراهی باعث شکل گیری هدف های انجمن میشود .کار خیر کار انبیا و اولیا است

رئیس هیئت مدیره انجمن کلیوی کشور گفت : کار خیر کار انبیاست و کار هرکسی نیست

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی استان زنجان ؛علیرضا خباز زاده در بازدید به همراه مدیران روابط عمومی انجمن کشور از بخش های مختلف انجمن کلیوی استان ضمن تشریح فعالیت خیرین در آغاز به کار انجمن کلیوی افزود : خیلی خوشحال و خرسندم که ثمره کار بزرگ عزیزان از دست رفته به این نتیجه خوب رسیده است .

وی افزود :کاری که خدا و اهل بیت در آن نظر داشته باشد و افراد صادق باشد از هیچی به بهترین نتیجه می رسیم.

وی بیان داشت :
کار خیر کار انبیا و تولید است است و کار هرکسی نیست که این افراد که در کار خیر هستند باید شکر گذار خدا و پدر و مادرشان باشند .

در ادامه این بازدید مدیر انجمن کلیوی استان توضیحات تکمیلی از ساختمان انجمن به بازدید کنندگان از این ساختمان ارائه کرد.

شایان ذکر است که :
نخستین گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی انجمن کلیوی کشور ۱۱الی ۱۲ مهر ماه سالجاری به میزبانی استان زنجان در حال برگزاری است و
هدف از برگزاری این گردهمایی آموزشی ، هم افزایی و یکسان سازی فعالیت ها و همچنین ابلاغ آیین نامه جدید فعالیت ها در بین مدیران روابط عمومی های انجمن کل کشور است .


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.