یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

بخش پیوند کلیه زنجان هر چه سریع تر راه اندازی شود

انتشار: 18 فوریه 2014

در جهت رفاه حال بیماران کلیوی

بخش پیوند کلیه زنجان هر چه سریع تر راه اندازی شود

biglar1iمدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان روز شنبه ۲۶ بهمن ماه امسال در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: برای حل مشکلات بیماران کلیوی، بخش پیوند کلیه زنجان باید هر چه سریع تر راه اندازی شود.

محمدرضا طهماسبی افزود: وجود ۹۶۰ بیمار کلیوی پیوندی و مراقبتی از ۱۱۷۸ بیمار کلیوی از تاثیرات فرهنگ سازی برای پیشگیری از این بیماری ها است.

وی ادامه داد: با راه اندازی بخش دیالیز شهرستان ایجرود، هزینه های بیماران کلیوی این شهرستان کاهش می یابد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: وجود یک بخش دیالیز در بیمارستان امام حسین (ع) وابسته به تامین اجتماعی و ارائه خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی خارج از نوبت و تقلیل هزینه های بستری بیماران کلیوی در مراکز درمانی دولتی برای بیماران کلیوی نیازمند ضروری است.

مدیر انجمن کلیوی زنجان تاکید کرد: با بهره برداری از پروژه در حال ساخت آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی انجمن کلیوی زنجان، فعالیت در زمینه های پیشگیری از گسترش این بیماری و راه اندازی بخش پیوند از مراجعه بیماران کلیوی به مرکز جلوگیری می شود.

طهماسبی گفت: در حال حاضر تعداد ۶ مرکز دیالیز با گنجایش ۵۰ تخت و ۲۸۰ بیمار دیالیزی با دفاتر نمایندگی در زنجان و شهرستان های دارای بیمارستان و دو مرکز فوریت دارویی ویژه بیماران خاص و سه پزشک فوق تخصص داخلی برای ارائه خدمات درمانی وجود دارد.  

دکتر علیرضا بیگلری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: ارائه خدمات مناسب انجمن کلیوی زنجان به عنوان انجمن نمونه استانی و تعامل نزدیک آن با دانشگاه علوم پزشکی قابل تقدیر است.   

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.