دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

انعقاد تفاهم نامه انجمن حمایت از بیماران کلیوی و آموزش و پرورش زنجان

انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

در راستای افزایش تعاملات آموزشی صورت می گیرد

انعقاد تفاهمنامه انجمن حمایت از بیماران کلیوی و آموزش و پرورش زنجان

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، بنا بر هماهنگی قبلی آقای طهماسبی مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان به اتفاق مسؤولان کمیته‌های آموزشی و پیشگیری، ورزشی، فرهنگی، تبلیغاتی، مالی و حقوقی با سرکار خانم دکتر مریم رشتچی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه سال جاری دیدار و گفتگو کردند.

این دیدار که با هدف هم اندیشی و تعامل همکاری فی ما بین در راستای برگزاری کلاس های آموزشی و پیشگیری برای جامعه هدف و دانش آموزی در مقاطع تحصیلی و کارکنان مناطق ۱۴ گانه در دفتر مدیر کل تشکیل شد.

در ابتدای جلسه محمد رضا طهماسبی با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی، پیشگیری و برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های علمی و تخصصی برای جامعه هدف دانش‌آموزی و کارکنان در طول سال‌های قبل بر تاثیرات افزایش بیماری کلیه و بیماری‌های زمینه‌ای در جامعه صنعتی امروز و گرایش جوانان و نوجوانان با مصرف غذاهای فست فودی و کم تحرکی و ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی با کمیته و توزیع پمفلت‌های آموزشی مناسب در راستای بالابردن سطح مواد سلامتی در کنار سایر دروس مطالبی را ارائه و ایشان با اشاره به اینکه تعداد دانش‌‌آموزان دارای علائم و نشانه‌های اولیه بیماری کلیه به صورت خاموش بوده و از بیماری و علائم و نشانه‌های اولیه آن بی خبر هستند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد یک هزار و ۶۰۰ بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن در استان حداقل ۱۰۰ نفر زیر ۱۲ سال دارند، عنوان کرد: دیالیز و پیوند کلیه برای این سنین دشوار و طاقت فرسا است.

طهماسبی با بر شمردن اهمیت پیشگیری بر درمان خواستار انعقاد تفاهم نامه فی ما بین با استفاده از ظرفیت موجود در این خصوص شدند.

در ادامه جلسه آقای دکتر کریم رفاهی مسؤول کمیته آموزشی و پیشگیری انجمن ضمن با اهمیت شمردن برنامه‌های آموزشی و تاثیرات آن به مواردی پیشنهادی در تفاهمنامه همچون اختصاص دروسی از موارد پیشگیری بیماری کلیه و بیماری های زمینه و سایر بیماری غیر واگیر شده در مقطع ابتدایی، تشکیل گروه همیاران آموزشی پیشگیری، برگزاری دوره های آموزشی مستمر با همکاری کارشناسان و پزشکان افتخاری انجمن، اجرای همایش و کارگاه های تخصصی مشترک، معرفی روابط عمومی اداره کل با انجمن بیماران کلیوی اشاره کرد.

سپس اسرافیل محمدی مسؤول کمیته ورزشی و نائب رئیس هیأت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا ضمن اشاره به اهمیت برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی به عنوان یکی از شاخصه های مهم و اثرگذار در پیشگیری از بیماری های در طول سال تحصیلی و فوق برنامه های تابستانی خواستار اجازه ورود کمیته ورزشی به شناسایی افراد دارای علائم و نشانه بیماری کلیه و بیماری بیماران خاص در اداره کل و مدارس در سطح استان در راستای برنامه ریزی و برگزاری برنامه های فعالیت ها و مسابقات ورزشی در رشته های خاص برای این افراد شدند و سایر اعضا حاضر در جلسه نیز به تناسب تخصص حوزه های خود مطالبی را ارائه کردند.

در پایان مریم رشتچی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن اشاره به آگاهی و ارتباط قبلی با فعالیت های برجسته و تاثیر گذار انجمن بیماران کلویی بر اهمیت و ضرورت همکاری های آموزشی و پیشگیری هدفمند و قانونمند تاکید و استقبال کردند.

و قرار شد پیش نویس تفاهم نامه فی ما بین در نخستین فرصت ممکن در راستای راحت تر بودن و اجرای بدون مانع اقدامات آموزشی و فرهنگی در مدارس استان زنجان با همکاری انجمن حمایت از بیماران کلیوی به امضا رسد.

کلیدواژه ها:


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.