یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

انجمن کلیوی زنجان سطح علمی مربیان بهداشت مدارس را در زمینه بیماری های کلیوی ارتقاء می دهد

انتشار: 21 ژانویه 2014

انجمن کلیوی زنجان سطح علمی مربیان بهداشت مدارس را در زمینه بیماری های کلیوی ارتقاء می دهد

nahiyey1انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با همکاری اداره آموزش و پرورش ناحیه یک، روز دوشنبه ۳۰ دی ماه امسال یک دوره کلاس آموزش مربیان بهداشت مدارس با هدف ارتقاء سطح علمی آنان در زمینه بیماری های کلیوی برگزار کرد.

فوق تخصص کلیه و داخلی انجمن کلیوی زنجان، علایم و نشانه های بیماری های کلیوی را برشمرد و گفت: تهوع و استفراغ، مشکل در ادرار کردن (احتباس اداری یا سوزش ادرار)، تورم چشم ها و پاها، ‌درد پهلو و کمر درد، خارش سراسر بدن، کاهش اشتها، تکرر ادرار به ویژه در شب، پیدایش خون و پروتئین در ادرار و فشار خون بالا از علایم هشدار دهنده بیماری های کلیوی است.

بهاره حاجی سلیمی ادامه داد: وجود هر یک از این علایم زنگ خطری برای افراد است و باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: عدم توجه به بیماری های کلیوی و پیشگیری از آن، عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

در ادامه مشاور و مسئول روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان تصریح کرد: در جهت پیشگیری و ارتقاء سطح آگاهی مربیان و دانش آموزن مدارس، واحد آموزش و پیشگیری این انجمن آمادگی همکاری با آموزش و پرورش زنجان را دارد.

گلزار باباخانی تاکید کرد: مربیان و دانش آموزان مدارس می توانند جهت مشاوره در زمینه های مختلف با انجمن کلیوی زنجان تعامل نمایند.

وی اظهار داشت: مربیان بهداشت مدارس، دانش آموزان دارای علائم بیماری های کلیوی را شناسایی کرده و جهت حمایت های لازم به انجمن بیماران کلیوی زنجان معرفی کنند.

گفتنی است ۳۰ نفر از مربیان بهداشت ناحیه یک زنجان در این کلاس آموزشی حضور داشتند.

همچنین این کلاس آموزشی در سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

یادآور می شود انجمن کلیوی زنجان، ۲ بهمن ماه امسال نیز یک دوره کلاس آموزش مربیان بهداشت برای مربیان بهداشت ناحیه دو آموزش و پرورش برگزار می کند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.