دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

انجمن کلیوی زنجان در کاهش بیماری های کلیوی موفق عمل کرده است

انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲

در گردهمایی مدیران انجمن های کلیوی کشور عنوان شد:

انجمن کلیوی زنجان در کاهش بیماری های کلیوی موفق عمل کرده است

ghaenمدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در نوزدهمین گردهمایی مدیران انجمن های کلیوی کشور به افزایش بیماران کلیوی به ویژه از ناحیه فشار خون و دیابت با توجه به موقعیت جغرافیایی و منطقه ای و آداب و رسوم مناطق تاکید کرد و افزود: میزان پیشگیری از ابتلا به بیماری کلیه بستگی به فعالیت انجمن ها دارد و انجمن کلیوی زنجان با توجه به فعالیت گسترده فرهنگی و آموزشی در کاهش بیماری کلیه و پیشگیری از ورود به چرخه دیالیز، از سایر استان ها موفق تر عمل کرده است.

محمدرضا طهماسبی ۸ و ۹ آبان ماه امسال با حضور در این گردهمایی که در شهر قائن خراسان جنوبی برگزار شد، بررسی علمی و منطقی نیازهای درمانی و اجتماعی بیماران را مهم دانست و تاکید کرد: یکی از وظایف مهم انجمن های کلیوی شناسایی توانمندی بیماران از طریق کارشناسان خبره است.

وی هدف از این گردهمایی را هم افزایی فعالیت های انجمن مراکز استان ها دانست و گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی ها رسیدن به اهداف مقدس انسانی و حیاتی انجمن ها و ارتقاء جایگاه انجمن مرکز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی از افزایش ۲۵ درصدی بیماران دیالیزی منطقه خبر داد و گفت: سرعت پیشرفت بیماری کلیه بیشتر از سرعت توانمندی و تکنولوژی کشور است.

دکتر کریمی ادامه داد: مراکز دیالیز شهرستان ها باید توسعه یافته و خدمت رسانی و توجه به بیماران کلیوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این گردهمایی نائب رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران با اشاره به وجود تعداد ۷۵ هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه تحت پوشش و ارائه خدمات حمایتی از طریق ۱۶۸ نمایندگی انجمن در سطح کشور گفت: افزایش بیماران کلیوی در سطح کشور، بر ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از افزایش بیماری تاکید دارد و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی و مردم نقش تعیین کننده ای دارند.

نادر معینی بر ضرورت جایگزینی دستگاه های دیالیز فرسوده تاکید کرد و ادامه داد: کاهش نوبت پیوند از اهداء عضو بعد از مرگ مغزی باید سرعت یابد.

رئیس بخش نفرولوژی و عضو تیم پیوند بیمارستان شهید مدرس تهران، نقش انجمن ها در هدایت و نظارت بیماران کلیوی و شناسایی علائم اولیه بیماری از طریق فرهنگ سازی و اقدامات عملی را مهم عنوان کرد و گفت: حرکت مدبرانه مدیران انجمن های کلیوی با توجه به نیازهای هر منطقه و دفاع از حقوق اجتماعی و درمانی بیماران کلیوی در جذب سرمایه مالی و فکری مردم تاثیر گذار است.

سید احمد تارا بر نقش پیشگیری از بیماری های کلیوی اشاره کرد و افزود: اولویت دادن مراقبت و پیوند کلیه بیماران جوان و بیمارانی که مشکل ادامه زندگی با دیالیز را دارند ضروری است.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.