دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

افزایش ۱۰ برابری بیماران کلیوی در دهه اخیر، زنگ خطری برای جامعه است

انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

افزایش ۱۰ برابری بیماران کلیوی در دهه اخیر، زنگ خطری برای جامعه است

tahmasebiمدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان صبح امروز با حضور در برنامه رادیویی حرف حساب اشراق زنجان، با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی بیماری کلیوی در سال ۹۲ از ناحیه دیابت و فشار خون، گفت: در دهه گذشته تعداد بیماران کلیوی ۱۰ برابر شده و این زنگ خطری برای جامعه است.

محمد رضا طهماسبی، سال ۱۳۷۰ را سال تاسیس انجمن کلیوی زنجان عنوان کرد و افزود: مراکز دیالیز زنجان به تناسب افزایش بیماری از یک مرکز دیالیز به ۶ مرکز دیالیز دارای تجهیزات و نیروی درمانی و تخصصی در سطح استان توسعه یافته است.

وی قدمت انجمن حمایت از بیماران کلیوی را ۳۳ سال دانست و ادامه داد: انجمن کلیوی کشور دارای ۱۷۰ شعبه نمایندگی در سراسر کشور است .

مدیر انجمن کلیوی زنجان هزینه های بیماری کلیوی را برای بیماران و دولت سرسام آور یاد کرد و گفت: با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به موقع انجمن کلیوی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی می توان در پیشگیری از بیماری ها و کاهش هزینه ها گام برداشت.

طهماسبی با اشاره به این که حیات بیماران کلیوی بستگی به مصرف دارو دارد، ادامه داد: متاسفانه امسال بیماران پیوندی و دیالیزی با گرانی داروها مواجه هستند و برخی از بیماران به سختی دارو تهیه می کند.

وی کم تحرکی را یکی از عوامل مهم در افزایش سالانه بیماری کلیه به ویژه از ناحیه دیابت و فشار خون برشمرد و تاکید کرد: مصرف غذاهای غیر سنتی و فست فودها نیز در افزایش بیماری ها موثر است.

طهماسبی، خیّرین را برای دستگیری از بیماران کلیوی نیازمند دعوت به همکاری کرد و متذکر شد: هزینه درمان ۱۳ برابر هزینه دارو است و خیّرین  زنجانی می توانند با کمک های خود، انجمن کلیوی را در پیشبرد برنامه های آموزشی و فرهنگی و تسریع ، تجهیز و تکمیل مجتمع تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی یاری نمایند.

 

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.