یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ خبر INFO @ ZANJANKF . ORG پست الکترونیکی

ارائه خدمات درمانی به ۷۸ بیمار کلیوی در خرمدره

انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۷

به ۷۸ بیمار کلیوی در شهرستان خرمدره خدمات درمانی ارائه می شود و مدیر دفتر انجمن کلیوی در شهرستان خرمدره با اعلام این خبر گفت از این تعداد ، ۴۵ نفر بیمار دیالیزی ، ۱۷ نفر بیمارپیوندی ، ۱۶ نفر بیمار مراقبتی است .

بهروز عزیزی که متولد ۱۳۴۸ است و۲۷ سال سابقه کار در بانک ملی دارد در باره فعالیت آغاز این دفتر در خرمدره می گوید : بخش دیالیز بیمارستان بوعلی سینا خرمدره از سال ۱۳۸۹ شروع به فعالیت کرده و دفتر نمایندگی انجمن خیریه کلیوی شهرستان خرمدره نیز از تاریخ ۳۰/۴/۹۰ تاسیس شده است .

وی درباره خدمات ارائه شده به بیماران کلیوی هم گفت : برای بیماران تحت پوشش انجمن تمامی کارهای اداری ، اعم از تشکیل پرونده ، معرفی به پزشک متخصص و بیمارستانهای دولتی و خصوصی ، صدور و دریافت کارت هوشمند دیالیز و کارت پیوند ، کمک های مادی در حد توان به بیماران نیازمند کلیوی ، معرفی به بانک ها و کمیته امداد جهت دریافت تسهیلات ، پرداخت هزینه دارو و درمان ، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب ، تهیه و توزیع مواد غذایی ، ملاقات حضوری و عیادت از بیماران ، بصورت خدمات رایگان ارائه می شود .

مدیر دفتر انجمن خیریه کلیوی در شهرستان خرمدره محل درآمد این تشکل خیریه را از طریق خیرات توسط مردم خیر و احسان و نذورات درمناسبت ها و مراسم مذهبی و پرداخت نقدی به شماره حساب های دفتر انجمن و صندوق هایی که مردم خیر و نیکوکار به این انجمن کمک می کنند اعلام کرد .

عزیزی همکاری مردم خرمدره با انجمن کلیوی را خوب توصیف کرد و افزود : خرمدره شهر خیرین است و مردم خیر شهرستان با درک نیازهای معیشتی ، اجتماعی و هزینه های درمانی و داروی بیماران در حد توان به انجمن و بیماران نیازمند کمک می کنند که جای تشکر دارد . وی اکثرا بیماران کلیوی را از افراد بی بضاعت و کم درآمد و آسیب پذیر جامعه دانست که بخاطر بیماری پیش آمده و نیاز به دارو و درمان و مراجعه به پزشک متخصص در زمینه بیماری ، هزینه های بسیاری را متقبل می شوند و به ناچار دارایی های مادی خود را صرف هزینه های دارو و درمان  می کنند .

عزیزی خاطر نشان کرد : بیماران دیالیزی پس از عدم کارکرد کلیه هایشان و بخاطر مراجعه یک روز در میان برای انجام دیالیز دیگر توانایی جسمی برای کار کردن ندارند و بنابراین کاملا از کار افتاده می شوند و این مشکلات را برای زندگی آنها مضاعف می کند .

مدیر دفتر انجمن کلیوی در خرمدره به خدمات ارائه شده به بیماران ساکن روستاها اشاره و اضافه کرد بیمارانی که از روستاهای اطراف شهرستان خرمدره برای دیالیز مراجعه می کنند در حد توان هزینه ایاب و ذهاب به آنها پرداخت می شود اما مشکل انجمن خیریه کلیوی خرمدره تعداد بیمارانی است که از روستاهای شهرهای تابع شهرستان ابهر به خاطر دسترسی راحت تر و نزدیکتر به دیالیز خرمدره مراجعه می کنند و تحت پوشش انجمن کلیوی خرمدره قرار می گیرند که در این رابطه باید فرمانداری شهرستان ابهر و خرمدره و مسئولین شهری هر دو شهرستان با این انجمن همکاری لازم را انجام دهند تا مشکل ایاب و ذهاب بیماران دیالیزی به امید خدا بر طرف شود .

عزیزی به کمک های انجمن برای بیماران واجد شرایط پیوند را یادآور شد وگفت : هماهنگی و معرفی به بیمارستانهای تخصصی در رابطه با پیوند کلیه و معرفی به خیرین شهر جهت تامین مبلغ اهدایی به کلیه دهنده از جمله برنامه هایی است که برای بیماران نیازمند پیوند کلیه انجام می گیرد .

 وی همچنین به خدمات ارائه شده به بیمارانی که پیوند کلیه شده و یا عضو خود را اهداء کرده اند گفت : مشاوره های پزشکی و سلامتی و کمک مادی و برگزاری برنامه های تفریحی و سیاحتی و ورزشی از جمله برنامه هایی است که برای این بیماران انجام می گیرد .

 عزیزی آموزش و پیشگیری را یکی دیگر از برنامه های انجمن کلیوی اعلام و افزود : برگزاری کلاسهای آموزشی در حوزه سلامت با حضور مشاورین انجمن در طول سال ، فراهم نمودن بروشور ها و تراکت های سلامتی و تبلیغاتی و پخش آن بین عموم مردم با موضوع شناخت عضو مهم کلیه و چگونگی مراقبت از آنها و شرکت در محافل و اجتماعات مختلف برای بیان و تبیین مراقبت از سلامتی کلیه و پیشگیری از عوامل آن از جمله این برنامه ها است.

مدیر دفتر انجمن کلیوی درخرمدره در پایان تاکید کرد : این انجمن هیچ گونه منابع مالی دولتی نداشته و فقط از طریق کمک های مردمی ، خیرین ، سهم امام ، خمس و ذکات طبق اجازه مراجع تقلید ، احسانات ، نذورات و صدقات ، تامین می گردد که تسکین آلام و درد این بیماران نیازمند است و امید می رود که مردم خیر و سخاوتمند با کمک های خود همچنان انجمن را در حمایت از بیماران یاری دهند و دستگاهها و نهادهای اجرایی نیز در اطلاع رسانی ، آگاه سازی در پیشگیری از شیوع بیماریهای کلیوی ، موجبات سلامتی جامعه را فراهم نمایند .

کلیدواژه ها: ،


دیدگاه ها و نقطه نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.